EstetikGenel

Burun estetiği yorumları, burun estetik yorumları

Estburun-estetigi-fiyatlarietik Burun Operasyonu (Rhinoplasti).Rhinoplasti nedir,Rhinoplasti,estetik amaçlı olarak burun şeklinin düzeltilmesi için yapılan operasyondur.Ameliyat yaşı,Estetik burun operasyonu yaptırmak için hem anatominin hem de ruhsal yapının olgunlaştığı ortalama 18 yaş alt sınırdır.Ameliyat öncesi görüşme,Ameliyat öncesi görüşmede;nefes alma durumunu ve burun iç yapılarını değerlendirmek için endoskopik muayene yapılır.Hastanın burun fotografları çekilip bilgisayar üzerinde ameliyat sonrası oluşacak muhtemel şekil görülür.
Ameliyat tekniği,
Ameliyatta burun kemikleri zarif kesiciler ve mikromotor ile kesilip-törpülenerek şekillendirilecek,kapalı tenik özelliği olarakta burun dışınızda iz kalmayacaktır.
Burundan nefes alma zorluğu, septum deviasyonu denen burun orta duvar eğriliği ile yaşanmaktadır. Bu durumlar tespit edilirse ameliyat sırasında düzeltilecektir.(Septorhinoplasti operasyonu olarak adlandırılır)
Ameliyatta ihtiyaca göre,hump dediğimiz burun üstündeki çıkıntı çıkarılır,burundaki eğrikik düzeltilir,burun sırtı, burun ucu, burun delikleri şekillendirilir, burun içindeki kesiler kendiliğinden eriyen iplerle kapatılıp burun dışına özel bantlar yapıştırılır ve bir hafta kalacak plastik atel yerleştirilir.
Ameliyat sonrası verdiği rahatsızlıklar nedeniyle tampon kullanılmaz.
Anestezi türü ve ameliyat süresi,
Ameliyat genel anestezi altında yapılır,ortalama 2-2,5 saat sürer.
İyileşme süreci,
Ameliyat sonrası ilk gün yüze soğuk uygulama ve basit ağrı kesici ilaçlar hastayı rahatlatır.Hasta 1 gece hastanede kalıp ertesi gün eve döner.
Ameliyattan 2-3 gün sonra en fazla olmak üzere hafif bir ödem (şişlik) ve morluk oluşabilir ki,bu da sonraki günlerde hızla geriler.
Ameliyattan ortalama 5.-7. gün sonra burun üzerindeki plastik atel ve bantlar çıkarılır.
Ameliyattan yaklaşık 5-7 gün sonra normal hayata geri döner,yolculuk yapabilir ve işinize başlayabilirsiniz.
10-15.günlerde yürüyüş şeklinde sizi fazla yormayacak aktiviteler yapmanızda fayda vardır.Ancak,tempolu egzersiz ve yüzmeye başlama zamanı ameliyat sonrası 3.ya da 4.hafta olmalıdır.
Gözlük kullanımı ortalama 1.ayda hafif çerçeveli bir gözlükle başlanabilir.(Lens kullanan hastalar,ameliyat sonrası 2-3.gün lenslerini kullanmaya başlayabiliyorlar.)
Burnunuza travma alabileceğiniz sporlara ve dalmaya 2.aydan önce başlamamalısınız.
Burun şeklinin tam olarak oturması ortalama 3-6 ay olacaktır.
Ameliyatın komplikasyonları,
Ameliyat sırasında; septum delinmesi olabilir ki,bunun o anda tamir edilmesi faydalıdır.İleride burundan nefes almada ses gelmesine sebeb olabilmektedir.
Burun kemik ya da kıkırdaklarından fazla çıkarılması ya da burunun fazla küçültülmesi veya büyütülmesi olabilir.
Ameliyattan hemen sonra kanama olabilir ki,kanamanın türüne göre hekiminiz işlem yapar.
İyileşme döneminizde,yüzünüzde özellikle üst dudakta,burun ucunda şişlikler ve uyuşukluklar olabilir ki, bunlar zaman içinde gerileyecektir.
İlerki dönemlerde burun içi mukoza yapılarında yapışıklık meydana gelebilir ki, nefes almada yarattığı problem nedeniyle bir cerrahi işlemle düzeltilmesi gerekebilir.
Tıbbi kaynaklar %10 oranında ameliyat sonrası revizyon dediğimiz cerrahi işlemler gerekebileceğini, revizyon cerrahisi için ideal sürenin ameliyattan 1 yıl sonra olması gerektiğini bildirir.
Burun ameliyatlarında başarı,
Kişiye bağlı değiştirilemez etkenler olarak; kişinin yaşı,anatomik yapısı ve yara iyileşmesine vucudun verdiği reaksiyon başarıyı olumlu ya da olumsuz yönde etkiler.Burun cildinin ince olması,burun kıkırdak yapısının kalın olması,burun büyüklüğü yüzüyle fazla orantısız olmaması ve tüm yüz hatları orantılı olan kişilerde başarı oranı artarken,burun cildinin yağlı ve kalın olduğu,burun kıkırdaklarının ince olduğu,yüze göre çok büyük ya da çok küçük bir burun ve yüzün totalindeki orantısızlık ya da asimetri başarı şansını azaltabir.Kişiye bağlı olarak;daha önce operasyon ya da travma geçirmiş olmak,iyileşme döneminde gerekli özeni göstermemiş olmakta başarı şansını etkileyebilir.
Kişinin yüzü ile orantılı büyüklükte,simetrisi tam,bakıldığı zaman güzel gözüken ancak ameliyat yapılmış olduğu fark edilmeyecek kadar doğal duran ve nefes alma problemi olmayan burun ideal burun olarak tanımlanabilir
Burun estetiği hakkında detaylı bilgi ve fiyatları estetik merkezlerinden öğrenebilirsiniz
Burun estetiği ile ilgili videolar aşağıda listelenmiştir.

Burun estetiği ameliyatından sonra hasta neler yaşar?

Hangi burun şeklinin daha iyi duracağına nasıl karar verilir?

Burun estetiği ameliyatından sonra tampon konması şart mı?

Burun estetiği ameliyatı nasıl yapılıyor?

Burun estetiğinin başarısında hangi faktörler önemlidir?

Burun estetiği hangi durumlarda yapılır?

Burun estetiği ile ne tür düzeltmeler yapılabilir?

Burun estetiği zor bir ameliyat mı?

Burun estetiğinin sonucundan memnun kalınmazsa ne yapılabilir?

Videoların devamı için tıklayın
* Burun estetiği: Burnun operasyonla şekillendirilmesi. Fiyatı: 2 – 3 milyar lira arasında.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. chamois dedi ki:

    Merhaba arkadaşlar,
    Levis,Converse,Dockers,Jack Jones, Veromoda gibi ünlü markaların sezon sonu ürünlerinin online satışını yapan sanal outlet yeni üyelerine çeşitli indirim ve fırsatlarla daha önce hiç görülmemiş bir alışveriş deneyimi yaşatıyor. Kaçırmayın derim….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu