İlişkilerKADIN-YAŞAM

Kadında Cinsel Beyin Hazzı Ve Hipnoz

İnsanların yaşamında cinsel haz neden bu kadar önemli? Cinsel hazlar, insanın yaşama bağını, üretkenliğini arttırır. Cinsel doyum eksikliği ise; verimsizliğe, takıntılı düşüncelere, depresyona ve boşluk hissine yol açar.

Cinsel hazzı engelleyen etmenler:

Cinsel yaşama ait düşünceleriniz, cinselliği yaşarken hissettikleriniz, tıpkı dans etmek ve enstrüman çalmak gibi akort edilmesi gereken davaranışlarınızdır.

Hipnoterapi ile entegre edilmiş cinsel terapi, cinsel yaşamdan haz almanızın sağlıklı ve kendiyle barışık, üretken ve eşinizle aile bağınızın çok sağlam olduğu ilişkiler yaşamanızın yolunu açabilir.

Orgazmın önünde en sık karşılaşılan engellerden biri ağrı yaşama beklentisidir. Ayrıca ne hissedip deneyimleyeceğini bilmemektir. Hipnoz altında yapılan beyin görüntüleri bazı hormonların salınımını mümkün hale getirdiğini gösterir.

✔ Orgazmın klasik yolakları:

  1. Beyin “İmajinasyon” ve Değiştirilmiş Bilinç Hali(FBH)
  2. Pudendal Sinir-Klitoris ve U Noktası
  3. Direkt Oksitosin Yolağı: Hipotalamustan Nörotransmitter olarak ve Hipofiz üzerinden nörohormon olarak oksitosin salınımı
  4. Pelvik  Sinir-G,A ve O Noktaları
  5. Intercostal Sinir ve Oksitosin Uyarımı
  6. Vagal Sinir:Parasempatik Sistem,10.Kafa Çifti
  7. Hipogastrik Sinir: Serviks

✔ Cinsel beyin:

Orgazm öncelikle zihinde başlar ardından bedende değişimler olur, ardından tekrardan zihinde son bulur. Orgazm oluşumunu sağlayan yedi yolaktan en önemlisi zihindir. Cinsel beyninizi ve farklı bilinç hallerini geliştirmenin yolları Hipnomeditasyon ve Hipnoorgazm çalışmaları ile mümkündür.

✔ Fantezi süreci:

Her şey ile bir bütün olduğunu hissetme ve ruhsal görüntü yaşantısıdır.

✔ Hipnozun Orgazma Katkısı:

Bilinç düşünceleriniz kısıtlı iken bilinç dışı zengin ve sınırsızdır. Geçmiş, şimdi ve gelecek için bilinç dışı devreye girer. Bilinç dışı kendine has şifreleme yöntemi ile milyonlarca resim ve bilginin arasından anında toplam verilerle birleştirir ve bir anlam çıkartabilir.

Hipnoz ile, ile beyinin akort edildiğini ve beyindeki bütünlüğün daha kolay sağlanmasına yarar. Hipnoz altındaki beyin görüntüleme çalışmaları bilimsel kaynaklar desteklemektedir. Diğer yandan hipno telkin  ile bazı hormonların salınımını da mümkün hale getirir. Kadının uyarılma ve verdiği fizyolojik yanıt süresi uzamış olur. Erkeklerin tam tersi olarak, kadınlarda belden aşağısı felç olur. Vagal, beyin sinir ve yolakları sağlam olduğu takdirde orgazm yaşanabilir. Bu da beyin orgazmını ve hipnozu destekler.

✔ Hipnoz Terapisi eklendiğinde:

Geleneksel cinsel terapilerde uzun zamandır cinsel bozukluklar üzerinde çalışılıyor. Bugünlerde ulaştığımız bilgilerde cinsel işlev bozuklukları yanında sahip olunan en temel fizyolojik ve psikolojik ihtiyaçların ikisine de karşılık gelen orgazmdır. Hiç orgazma ulaşamayanlar, orgazmı arttırılmış seviyede yaşamayı ve süresini uzatmayı isteyen kadınlara da yönelik olarak değişim sağlanabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu