Alternatif Tıp

Gümüş Suyu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kolloidal gümüş suyu İbrahim Saraçoğlu şeklinde internette bir çok makele ve bilgilendirme mevcut. Bizimde yaptığımız araştırmalara göre gümüş suyunun faydalarının çok olduğu görülmektedir.

Kolloidal gümüş suyu nedir?

Kolloidal gümüş suyu, saf su içerisine belli ppm oranlarıyla gümüş parçacıkları ilave edilerek elde edilen sudur. Yapılan araştırmalarda M.Ö 3000 li yıllarda gümüşün enfeksiyon önlemesi ve gıdaların korunması için gümüş kap kullanmalarıyla başlamış. İlerleyen zamanlarda para birimi olarak kullanılmış, sütlerin içine atılarak sütün ömrü uzatılmaya çalışılmış. Bu ve buna benzer birçok şifasal işlemlerde gümüş kullanılmış. Gümüş suyunun kullanımı antibiyotik sektörünün devreye girmesiyle azalmış ve kısıtlanmış. İddialara göre antibiyotik sektörünün karı dolayısıyla gümüş suyunun engellenmeye çalışıldığı söylenmekte. Bu yüzden doktorların, tıp açısından gümüş suyunun kullanılmadığı ileri sürülmekte.

Gümüş Suyu Neye Yarar?

  • Astım ve bronşit
  • Egzema ve sedef
  • Ağız ve diş hastalıkları
  • Kemoterapi öncesi ve sonrası
  • Siğil, akne ve sivilce
  • Tırnak, bademcik iltihabı
  • Soğuk algınlığı

gibi yukarıda sıralanan hastalıkların tedavisine iyi geldiği söylenmektedir.

Ama buradan şu uyarıyı yapmak istiyoruz. Bu tür bir hastalığınız var ve gümüş suyu kullanmak istiyorsanız öncelikle doktorunuza kesinlikle danışmanız gerekmektedir. Ayrıca piyasada satılan her gümüş suyunu alıp kullanmamanız sağlığınız açısından son derece önemlidir. Sahte suları veya yanlış yapılmış gümüş sularını kullanmanız sağlığınızı düzelteceği yere bozabilir.

Evde Gümüş Suyu Nasıl Yapılır?

Gümüş suyunu yapmak için biraz Kimya bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Evde kolaylıkla yapılacak birşey kesinlikle değildir. Çünkü Distile suya atılacak olan gümüş parçacıklarının belli bir ppm(mg/L) olması gerekmekte ve bu ölçümleri cihazlarla yapmanız gerekmektedir. O yüzden evde kendi başınıza bu işe girmeniz tavsiye edilmez. Gümüş suyu nereden alınır peki diye sorarsanız ciddi araştırmalar yapıp, doktorunuza danışıp öyle alıp tüketmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu