Alternatif TıpSağlıklı Yaşam

Limonlu Suyun Faydaları

✔ Limonlu su bir çok önemli besin açısından zengindir. Güçlü antiseptik, anti bakteriyel, yaşlanma karşıtı ve iltihap sökücü özelliklere sahiptir. Ayrıca bağışıklılığı güçlendirir, sindirimi geliştirir ve genel sağlığa iyi gelir.

✔ Limonlu su C vitamini ve antioksidan kaynağıdır. Vücuttaki zararlı radikalleri atar ve bağışıklılığı güçlendirir. Arıca limonlu su kan temizleyici özelliği de vardır.

✔ Limonlu su: vücudu arındırma özelliğine sahiptir. Vücuttaki zararlı toksinlerin atılmasını sağlar. Gece limonlu su içerek limonlu su içmenin faydalarını görebilirsiniz.

✔ Eğer kilo vermek istiyorsanız, günlük olarak ballı limonlu su içmelisiniz. Limon pektin lifi açısından zengin olup açlığı bastırıp uzun süre tok tutar.

✔ Günlük olarak limonlu su tüketerek citteki kırışıklıkları giderirsiniz, lekeleri iyileştirir.

✔ Ilık limonlu su soğuk algınlığı ve grip için mükemmel bir şifadır. Antikorların üretimini hızlandırarak mikroplarla savaşır.

✔ Limonlu suyun bir başka faydası, karaciğer fonksiyonunu güçlendirir ve daha fazla enzim üretmeye yardımcı olur. Karaciğer sağlığı, vücut sağlığının göstergesidir.

✔ Sağlıklı sindirim sisteminde önemi rol oynar. Metabolizmayı hızlandırır ve sindirimi geliştirir. Safra taı problemini iyileştirir.

✔ İdrar söktürücü özelliği de vardır. Bu yüzden idrar yolu enfeksiyonu olanlar içinde çok önemli bir içecektir. Limon suyu artrit ve romatizmanın tedavisinde faydalıdır.

✔ Akne ve diğer cilt problemlerinin düzelmesine yardımcıdır. Cildi içeriden canlandırır ve sağlıklı bir parıltı sağlar. Ölü deriyi atmada yardımcı olur.

✔ Günlük limonlu su obezite ve bel ağrılarından kurtulmak için etkili bir çözümdür.

✔ Safra kesesini ve karaciğeri temizler.

✔ Boğaz enfeksiyonu ve bademcik şişmesini tedavi eder.

✔ Sağlıklı saç ve tırnak gelişimini destekler.

✔ İyi bir uyku uyumanızı sağlar. Stresi azaltır ve zihinsel gelişimi geliştirir.

  • Hazırlanışı:

1 bardak suyun içine yarım limonu sıkıp içiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu