Bitkisel KürlerGenel SağlıkSağlıklı Yaşam

Bağırsaklarınızı Rahatlatcak Kür

Verilere göre ortalama yaşam boyunca insan vücuduna 40 bin litre su ve 100 ton yiyecek işlemden geçiyor. Bunun yanında vücudumuza önemli miktarda zararlı toksik madde giriyor. Bu yüzden bağırsaklarımıza ek olarak destek vererek yardımcı olmamızda yarar olacaktır. Eğer sindirim sorunları, karın ağrısı, kilo artışı, gaz sıkışması, cilt ve tırnak sağlığı gibi sorunlar yaşıyorsanız, bağırsaklarınıza dikkatli bakma zamanınız gelmiş demektir.

  • Cerrahi müdahaleye gerek duyulmaz

Yan etkileri yüksek ve oldukça riskli cerrahi müdahaleye gerek duymadan, etkin ve doğal yollarla bağırsaklarınızı temizlemek için size güzel bir kür tarifimiz var. Üstelik sadece bağırsak ile kalmayarak tüm vücuda detoks etkisi uygulayacaktır. 3 hafta boyunca kahvaltı yerine bu detoksu uygulayarak hem bağırsakların doğal florasını koruyacak hem de temizlik yapacaktır.

  • 1.Hafta: 1 yemek kaşığı keten tohumu ve 100 ml kefir
  • 2.Hafta: 2 yemek kaşığı keten tohumu ve 100 ml kefir
  • 3.Hafta: 3 yemek kaşığı keten tohumu ve 150 ml kefir

Keten tohumu unu kullanabilirsiniz. Eğer keten tohumu unu yoksa keten tohumunu un haline getirerek un haline getirip kullanabilirsiniz.

Sabah kahvaltısı yerine tüketeceğiniz bu kürü her yıl tekrarlayınız. 3 hafta boyunca uygularken bol bol su içerek etkisinin daha fazla artmasını sağlayabilirsiniz. Gün içerisinde özellikle meyve sebze tüketimine dikkat edin. Bol bol tüketmeye özen gösterin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu