Genel Sağlık

Limonlu Suyun Faydaları

Limon kış aylarının vazgeçilmezleri arasındadır. Bilindiği üzere C vitamini deposu bir meyvedir. Peki 1 yıl boyunca her gün 1 bardak limonlu su içmenin sağlığa yararı nedir? Birazdan yazımızı okuduğunuzda siz de artık suyunuzun içine 1 dilim limon koymaya başlayacaksınız…

Sağlıklı sindirim ve bağırsak sistemi vücudun en önemli yapı taşlarını oluşturmaktadır. İyi bir bağırsak sizin bağışıklık sisteminizi güçlendirme açısından önemlidir. Her sabah içilecek limonlu su kolon temizliğinize yardımcı olacaktır.

Bir narenciye meyvesi olarak, limonlar, katarakt ve maküler dejenerasyona karşı koruyucu bir etki oluşturmak için birlikte çalışan C vitamini ve antioksidanlarla doludur. Güçlü bir antioksidan kaynağı olan limon suyu cildimizdeki lekelerden kısa sürede kurtulmamıza yardımcı olmaktadır. Kışlıkların kısa sürede iyileşmesine yardımcı olur.

  • Karaciğer dostu

Karaciğerinizi mutlu tutmak çok önemlidir, hatta sağlık için yapılabilecek en önemli şeylerdendir. Limonlu su ile karaciğeriniz en üst seviyede çalışır. Enzim fonksiyonunu artırarak toksinlerden kurtulursunuz. Bunun yanında limondaki sitrik asit de zararlı bakterileri yok etmenize yardımcı olacaktır.

  • Soğuk algınlığına engel olur

Günde 1 bardak tüketilen limonlu su ile bağışıklık sisteminizin güçlenmesinde büyük rol oynar. İçerindeki yüksek orandaki C vitamini ve antioksidanlar grip ve soğuk algınlığından korumak için iyi bir yardımcıdır.

  • Metabolizmayı hızlandırır

Diyet ve yaşam tarzınızda sağlıklı değişiklikler yaparak kilo vermek istiyorsanız, limon suyu bunun için mükemmel bir içecektir. Metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olan limonlar, açlık kusurlarını azaltma etkisine sahip pektin lifi de içermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu