Genel SağlıkSağlıklı Yaşam

21 Günde Sigarayı Bıraktıran İçecek Tarifi

Sigara sağlığımızı tehdit eden en kötü alışkanlıklardandır. Son yıllarda sigaranın zararlarını daha çok görüp daha çok anlayabiliyoruz. Çünkü hiçbir reklam ya da kamuspotu sigara kullanan birisinin kendi hayatındaki aksaklıkları gördüğü kadar ders veremez. Bu sebeple bir çok kişi bu durumdan rahatsız ve sigarayı bırakmak için kendilerini zorlamaktadırlar. Sigarayı bırakmak için ilk başta güçlü bir iradeye sahip olmak gerekmektedir. Sigarayı bırakmaya başlamanın en etkili yolu bırakmayı istemeniz olacaktır.

Bırakmak istediğiniz takdirde yardımınıza koşacak birçok yöntem karşınıza çıkacaktır. Çeşitli doğal yöntemi denemenize rağmen bırakamıyorsanız güvendiğiniz bir uzmandan destek alabilirsiniz. Ancak evde kendi iradeniz ile bırakmak istiyorsanız. Size bu makaledeki vereceğimiz içecek karışımı ile iradenize sahip çıkmanız daha kolay olacaktır.

  • Malzemeler:

– 1 bardak limon suyu

– 200 ml papatya çayı

– 1 bardak greyfurt suyu

– 30 ml Hindistan ceviz yağı

– 30 ml jojoba yağı

30 ml zeytin yağı

5 gram taze kekik

  • Yapılışı:

Taze kekik haricinde ki tüm malzemeleri homojen kıvama gelecek derecede karıştıralım. Karışım hazır olduktan sonra taze kekiği de ekleyerek bir tur daha karıştıralım. İçeceği sigara isteğiniz geldiğinde bir çay bardağı kadar tüketin ya da burnunuzun alt tarafına, dudağınızın hemen üstüne parmağınız ile sürün. 21 Gün boyunca bu uygulamayı devam ettirin. Bu karışımı deneyenlerin hepsi bu karışımın etkilerini gördüklerini belirtiyorlar. Ancak en başta da dediğimiz gibi sigarayı bırakmanızın en etkili silahı önce kafanızda bitirerek sigarayı bırakmak istemenizde saklıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu