GenelMODA

En çok tutulan kadın parfümleri

Kadın – erkek herkesin kendine yakıştırdığı bir kokusu vardır. Kimi baharat kokularını, kimi ise mistik kokuları tercih eder. Peki en çok satan ve tutulan kadın parfümleri hakkında bilginiz var mı?
Parfümün güzelliğini kısa bir cümleyle açıklayan ünlü yazar Victor Hugo ”parfüm cennetten bir soluktur”demiş. İlk çağlardan beri insanın vazgeçilmezi haline parfümler cazibeyi ön planda tutuyor. Ama bu cazibeyi kullanmanın ufak ve önemli bir kaç noktası var. Mesela mevsimler…
Mevsimler parfüm seçiminde bir kriter. Aslında parfümler üretilirken üreticileri bu yaz parfümü ya da bu kış parfümü diye ayırmıyorlar. Yine de yazın daha hafif ve çiçek kokulu parfümleri tercih ediyoruz. Kışın ise baharatlı kokular favori haline geliyor.
Bunun yanısıra bu konuda genelleme yapmak pek doğru olmuyor. Çünkü tam kışa girerken çok satan parfümlere bakıldığında çiçeksi kokuların ağırlıkta olduğu çok açık. En iyisi tüm söylenenleri bir kenara bırakıp teninize en çok yakışanı kullanmak…
Bu nedenle çok satan parfümler yazımızı gözden geçirebilirsiniz…
Armani Idole d’Armani edp
Zengin bir karışıma sahip olan parfümün içerisinde baharat ve çiçeksi kokuların yoğunluğu dikkat çekiyor. Zencefil, gül, tatlı armut, yasemin ve saf safran vetiver ve paçuli ile harmanlanmış.
İdol olmak isteyen çekici modern ve kadınsılığı tam anlamıyla ortaya çıkarmak isteyen kadınlar için iddalı bir parfüm…
Armani Code Femme edp;
Siklamen,turuncu çiçek esansı, yasemin ve vadideki zambak karışımı ile teninizi süslüyor.
Kokusuyla dikkat çeken parfüm,şişesiylede inceliği ve zarifliği ön plana çıkarıyor. İnce bir şifon varmış gibi basılan mavi renkte nakışlarla sunulan şişenin yüzeyi görenleri hayran bırakıyor.
Guerlain Idylle edp
Zambak,gül,frezya ve nilüfer gibi kendisine has mükemmel kokularıyla harmanlanmış bir parfüm.
Çiçek kokularına düşkün olanlar için ideal.
CK Euphoria edp

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ayşe dedi ki:

    Fiyatı Nedir Acaba Merak Ettim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misin?
Kapalı
Başa dön tuşu