EstetikGenel

Botoks fiyatları, botoks ücretleri, botoks maliyeti

Botoks halk arasında bilindiği gibi yılan zehiri değil bakteriden elde edilen bir toksindir.Botoks sinir uçlarından iletimi sağlayan maddenin salgılanmasını engelleyip sinirden gelen mesajın kasa iletilmesini engeller.Böylece mimik kasları kasılamaz ve yüzdeki kaslar gevşer.Yüzde oluşan çizgilerde düzleşerek kaybolur.Senelerce mimiklerin kullanımı sonucu yüzde kırışıklar ve çizgiler oluşur.Bunlar daha çok kaş ortasına göz ve ağız kenarlarında dadaklarda görülür.Bu çizgiler kişiye yorgun ve yaşlı bir ifade katar.Kaşların arasındaki çizgiler ise sinirli bir ifade oluşturur.Botoks en çok bu çizgilerin yok edilmesinde kullanılır.Bazen bu çizgilerin derin olması botoksunda yetersiz kalmasına neden olabilmekte.Böyle durumlarda botoksla birlikte dolgu maddeleri kullanılmaktadır.Dolgu maddelerinden en çok kullanılan hyaluronik asit,vücutta doğal olarak bulunan bir maddedir ve hayvansal kökenli olmadığı için ellerjik reaksiyonlara sebep olmaz.
estetik botox
estetik botox
Botoks ayrıca ter bezleri olan bölgelere uygulandığında terlemeyi azaltır.Vücutta en çok terleyen bölge koltuk altı ve avuç içleridir.Buralara botoks yaptırarak daha rahat bir hayat geçirebilirsiniz.
Bunların dışında botoksun migrenede iyi geldiği kanıtlanmıştır.Botoks etkisi 3-6 ay sürdüğünden bir süre sonra uygulama bölgesi eski haline dönmektedir.Tekrar aynı etki için botoks yapılması gerekmektedir.
Botoks enjeksiyonlar sayesinde istenilen yere belirli dozlarla uygulanır.Botoks için kullanılacak ilacın orjinal olması çok önemlidir.Piyasada kaçak olarak satılan orjinal olmayan çin malı ürünler olabilir.Bu ürün etkisini daha çabuk yitirebileceği gibi sağlık açısından da olumsuzluk oluşturabilir.
Botoks yüze uygulandığı zaman daha genç bir görünüm sağlamakta,yüz çizgilerini ortadan kaldırırken kaşları da kaldırarak mükemmel bir görüntüye kavuşmanıza yardımcı olmaktadır.Fakat hatalı noktalara yapılan botoks göz kapağında düşme gibi istenmeyen olaylara sebep olabilir.Bu yüzden botoks yaptırırken muhakkak bir Estetik Plastik Cerrahi ya da Dermotoloji uzmanına başvurunuz.
Özellikle dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise çok ucuz olan botoks uygulamalarını yaptırmamanız.Duyulan bazı haberlere göre bir tüp botoks ilacının iki hastaya yapıldığı söylentileri gezinmekte.Böyle bir durumda yapılan botoksun etkisi daha çabuk geçicek ve istenilen sonuca ulaşılamayacaktır.Çok ucuz olan uygulamalardan kaçının…

* Botoks: Yüze enjekte edilen bir madde ile kasların felç edilerek kırışıklıkların ortadan kaldırılması. Fiyatı: 300 – 400 milyon lira arasında.

* Dudak kalınlaştırma: Dudağa yağ doku veya silikon enjektesiyle kalınlaşma sağlanması. Fiyatı: 300 milyon lira ile 1 milyar lira arasında.
* Dudak şekillendirilmesi uzatma: Cerrahi müdahale ile dudağa şekil verme. Fiyatı: 300 milyon – 1 milyar lira arasında.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. ıyı gynler ben yuumun kılo almasnı ıstyırm bu yuzdende hem yanagma hemde elmacık kemık kısmna botoks yaptrmak ıstyorm bna fyat cıkarırmsnz nekadar fyatları ıyı gunler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu