Ahmet MarankiGenel

Lavman Nasıl Yapılır? Lavman Ne Zaman Yapılır?

Lavman Nedir? Kaynatılmış Suyla Lavman Uygulaması nasıl yapılır?

Lavman Nasıl Yapılır?
Yatmak üzere iken kaynatılan 2 litre su, sabaha kadar beden ısısına gelene kadar soğutulur. İki çorba kaşığı limon suyu ve elma sirkesi ilave edilir. Öncelikle bu karışımın yarım litresi, lavman setinin torbasına doldurulur. Lavman setinin hortumunun ağzına ve anüse hafifçe vazelin – krem veya zeytin yağı sürülüp sonra anüse sokulur. Lavman setindeki suyun kalınbağırsağa dolması beklenir. Dolduktan sonra minimum 5 dakika su kalınbağırsakta bekletilir. Erken peristaltik hareket refleksi oluşursa boşaltım yapılır. Daha sonra hazırlanan karışımın iki litresi lavman setine doldurulur ve lavman işlemi için hazrlanılır.
Bu aşamada diz üstü durulur ve öne yere doğru eğilinir. Hortum ve anüs kremlenerek hazırlanır. Lavman seti, içindeki suyun rahatça kalınbağırsağa akması için 1-1,5 metre yükseğe asılır. Diz üstü durumda lavman setinin hortumu anüse yerleştirildikten sonra dirseklerin üzerine eğilerek alın yere değecek şekilde baş ve beden öne doğru yatırılır.
Şekil 1
Lavman setindeki bütün suyun kalınbağırsağa dolması beklenir. Daha sonra duruş pozisyonu hiç bozulmadan, lavman seti anüsten çıkarılır. Bu işlemden 1 dakika sonra vücut önce sağ tarafa 5 dakika yatırılır. Sonra sırt üstü yatarak bacaklar yukarı doğru kaldırılır ve suyun kalınbağırsağın dibine doğru gitmesi sağlanr.
Bu konumda mümkün olduğu kadar durulduktan sonra boşaltım yapılır.
Bu yöntem yılda iki kez tekrarlanmalıdır. Lavman uygulaması yılın her zamanı yapılabileceği gibi, en uygun zamanı ilkbaharın mart, nisan aylarıdır. Uygulama zamanı ay takviminde ayin hareketine göre ayarlanır.
Lavman Uygulaması Zamanı
Kalınbağırsak temizleme için her mevsim uygundur. En uygun zaman ilk ve sonbahar mevsimleridir. Ay dolaşımının insan üzerindeki biyoritmik etkisine göre, kalınbağırsak temizleme için en uygun zaman yeni ay başlangıcından dolunay oluncaya dek geçen zamandır. Kalınbağırsağı temizlemek için sabahları 05.00 ile 07.00 saatleri arası veya akşam güneşin batışından sonraki zaman tercih edilmelidir.
Lavman ve detoks ile Kozmik Beden Temizliği uygulaması 7 gün her sabah 05.00 ile 07.00 arası yapılır. Aksi bir durumda aksama yaşanırsa veya iş durumunuza bu saat uymuyorsa akşam güneş batınca yapılabilir.
Yedinci gün beden ısıtılır, mümkünse hamama gidilir. Karaciğer, safra, kalınbağırsak, böbrek, dalak, akciğer ve pankreas ısıtılır. Saat 20:00′den sonra önceden hazırlanmış özel saf 1 bardak (150 gram) zeytinyağı yudum yudum 20 dakika gibi bir sürede, 1 bardak (150 gram) taze sıkılmış limon suyuyla birlikte bir yudum zeytin yağı bir yudum limon olmak şekliyle veya karıştırılarak yudum yudum içilir.
Sonra nefes teknikleri; yani burnun sol tarafından nefes alıp tutup biraz bekledikten sonra sağından verilir. Daha sonra aynı işlem sağdan alınıp beklenip soldan verilerek bu işleme 20 dakika devam edilir. Bu hareket diz üstünde namaz şeklindeki gibi oturularak yapılır.
Bu sırada karaciğer ve karın bölgesine termoform konularak sıcak tutulur.Bu pozisyonda önce yarım saat sağ tarafa sonra sol tarafa dönerek termoformla ısıtma devam ettirilerek uyunur.
Sekizinci yani günün sabahı dolunay günün sabahı 05.00-07.00 arası yukarıda tarif edildiği şekliyle sulu lavman seti ile detoks yani arınma yapılarak Kozmik Beden temizliği tamamlanmış olur.
Sekizinci gün ve sonraki günlerde yemek düzenine, saatine, şekline ve türüne dikkat ederek beslenmeli daha çok hayvansal gıdalardan uzak sebze, meyve yenmeli ve suları içilmelidir.
Son gün tam bir boşaltma yapamadığını düşünenler ve diğerleri 9. gün sabahı da lavman yapabilirler…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu