EstetikGenel

Prof. Dr. Bahattin Çeliköz

Prof. Dr. Bahattin Çeliköz konusunda yazılmış makaleyi aşağıda okuyabilirsiniz. Prof. Dr. Bahattin Çeliköz hakkında yorumlarınızı ve fikirlerinizi aşağıda paylaşabilirsiniz.
Prof. Dr. Bahattin Çeliköz 1955 yılında Elazığda doğdu.
İlk orta ve lise eğitiminden sonra 1975 yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesine başladı. Aynı yıl açılan K. K. K hesabına askeri öğrenci sınavını başararak askeri tıp fakültesi öğrencisi olarak öğrenimine devam etti. 1981 yılında tıp fakültesinden tabip teğmen olarak mezun oldu. 1982 yılında GATA da stajyer doktor olarak çalıştı. 1982-1985 yılları arasında Samsunda kıta hizmetini yaptı.
1984 yılında İzmir Hava Lisan Okulunda 1 yıl süreyle ingilizce Lisan kursuna katıldı. 1985 yılında GATA Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalında asistan olarak çalışmaya başladı. 1989 yılında 1 yıl süreyle Güney Kore / Seul’ de INJE Tıp Fakültesi Plastik-Rekonstrüktif-Kraniofasyal Cerrahi Merkezinde Prof. Dr. Se Min Baek’in yanında ortognatik, kraniofasyal, el ve mikrocerrahi, ve estetik cerrahi konularında çalışmalarda bulundu. 1991 yılında plastik cerrahi uzmanı oldu ve aynı yıl yardımcı doçent olarak göreve başladı. 1996 yılında 1 yıl süreyle A. B. Devletlerinde “Irvine Medical Center and Medical School Plastic and Reconstructive and Burn Surgery Clinic” de yanık, genel plastik ve rekonstrüktif cerrahi ve estetik cerrahi konularında, Beckman Laser Enstitüsünde ise doğumsal damar bozuklukları, varislerin tedavisinde LASER uygulamaları ve laser ile tedavileri konusunda çalışmalarda ve araştırmalar da bulundu.
1998 yılı Kasım ayında girdiği doçentlik imtihanını başararak Üniversite Doçenti ünvanını aldı. G.A.T.A. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniğinde (ANKARA) üç yıl süreyle bu kadroda çalıştı. 2001 yılında G.A.T.A. Haydarpaşa Eğitim Hastahanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniği Şefliğine (İSTANBUL) atandırıldı. Halen bu görevde klinik Sorumlusu ve Başkanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.
Profesör Doktor Bahattin Çeliköz Amerikan Plastik Cerrahi Derneği (ASPRS) ve Amerikan Yanık Derneği (ABA) üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır. Profesör Doktor Bahattin Çeliköz’ün, YANIK, LASER, ESTETİK ve REKONSTRÜKTİF CERRAHİ konularında 50’e yakın yurtdışı, 40 ‘ı aşkın yurtiçi yayın, 100 aşkın yurtiçi, yurtdışı bilimsel kongre ve sempozyumlarda bildirisi vardır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. alah sana uzun ömurversin dedi ki:

    prof.dr bahatin celilköz bizim umudumuz oldu ben ayşe oglumun ameliyat etti alah herkezi boyle bir baba anana hekim le karşılaşdırsın bizim herşeyimiz oldu yüzüm onu tanıdıkdan sonra ğüldü alalh ona uzun salıklı ömurversin cok insan lara lazım teşekr ediyorum alaha ve onu doguran anaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu