Ana YemeklerGenel

Portakallı Ördek tarifi

portakalli-ordek-tarifi

Çin yemekleri arasında özel bir yer tutan portakallı ördek tarifi sizler için sitemizde.. Portakallı ördek nasıl yapılır bu yazımızla cevabını bulabilir portakallı ördek nasıl pişirilir öğrenebilirsiniz. Portakallı ördek tarifleri arasından sizler için en kolay portakallı ördek tarifi olmasa bile en lezzetli portakallı ördek tarifi olduğunu düşündüğümüz ördek tarifini yayınlıyoruz.

Portakallı ördek Malzemeleri

-2 kg ağırlığında bir ördek

-2 adet portakal

-2 çorba kaşığı margarin

-4 adet küp kesme şeker

-1 çay kaşığı patates unu

-1 bardak portakal suyu

-1 çorba kaşığı portakal marmeladı

Portakallı ördek yapılışı

Öncelikle margarini bir tencereye koyup kızdırarak yemeği yapmaya başlıyoruz. Sonra bu kızdırılmış margarinin içine daha önceden temizlenmiş, tütsülenmiş, ayakları gerisine geçirilmiş ve tuzlanmış ördeği koyun. Ördeğin bir tarafı kızardıktan sonra çevirerek, her iki tarafı da nar gibi oluncaya dek, 45-50 dakika fırında kızartın.

Diğer yandan bir portakalın kabuğunu soyun, çok ince doğrayıp, biraz su içinde haşlayın. Diğer bir portakalın üstünü kesme şeker ile ovun, aynı şekeri ateşte sarımtırak bir renk alıncaya kadar eritin. Portakalın kabuklarını ve zarlarını çıkartın, dilimleyin. Sonradan süs olarak kullanmak üzere buzdolabında soğutun. Pişen ördeğin yağını tencereden çıkarın, aynı kaba portakal suyu ve pıhtılaşması için patates ununu ilave edip, önceden karamel haline getirdiğiniz şeker, ince doğranmış ve haşlanmış portakal kabuğu, portakal marmeladı ilave edin. Ördeği, istediğiniz büyüklükte porsiyonlara bölün, salçayı ve süs olarak portakal dilimlerini koyup sıcak servis yapın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu