DEKORASYONGenel

Kauçuk Zemin Kaplama Örnekleri

modelli-kaucuk-zemin-kaplamaKauçuk malzeme yer (zemin) kaplaması uygulamaları ve avantajları Kauçuk zemin kaplaması bir çok yönden avantajlıdır. Bunlardan bazıları malzemeleri, estetik bakış, parlatma işlemi gerektirmeme, yıpranmaya karşı yüksek direnç ve kayma olaylarınına neden olmama gibi artılara sahiptir. Şuan kauçuk zemin kaplama dünyanın her yerinde yüzlerce ticari kuruluşta, eğitim-öğretim merkezinde, devlet binalarında kullanılmaktadır.

Kalıcı Olması ve Gürültüyü Engelleme

Kauçuk Zemin Kaplaması yoğun olarak kullanılan mekanlarda şiddetle tavsiye edilir. 10 yıllık bir garanti süresi olan kauçuk zeminler, yıpranmaya karşı aşırı koruyucu bir malzemedir.

Kauçuk zeminler ayrıca sesi absorbe özelliği ile mekanlarda ses kontrolünü sağlar.

Estetik

Kauçuk zemin kaplaması malzemesinin birçok farklı renk yelpazesi ve şekli vardır. Her tesiste mekanın renklerine ve ambiyansına göre istenilen Kauçuk Zemin Kaplama malzemesi kullanılabilinir.

Kaymayı Engeller

Kauçuk Zemin Kaplaması mekanlarda kaymaz  ortam hazırlayarak, meydana gelebilecek kayıp düşme olaylarını engeller. Böylece güvenli bir ortam sağlamış olur. KAUÇUK ZEMİN KAPLAMASI özellikle çocukların ve yaşlıların bulunduğu mekanlarda güvenli bir ortam yaratılmasını sağlar.

Bakımı ve Kullanım Alanları

Kauçuk Zemin Kaplama malzemelerin cilası kendi bünyesinde olduğundan ayrıca bir cilalama işlemi gerektirmez.

Kauçuk zeminler; Okul, hastane, devlet binaları, eğlence ve spor tesisleri, sanayi tesisleri v.b gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu