Cilt Bakımı

Göz Altındaki Koyu Halkaları Nasıl Yok Ederiz?

Yorgun ve yaşlı görünmenize sebep olan koyu renkli göz altlarından kurtulmanın bir çok doğal yolu vardır. Bu doğal yolları kullanarak sizde koyu halkalardan kolayca kurtulabilirsiniz.

Koyu  göz altı halkaları veya göz torbaları , tüm dünyadaki kadınlar için yaygın güzellik sorunlarının başında gelmektedir. Bu durum, melanin düzeyleri yükseldiğinde ve cildinizin yüzeyindeki kılcal damarlar kabardığında oluşur. Herkes için aynı görünmese de, genellikle şişmiş göz kapakları ile birlikte gelirler.

Koyu halkalar kalıtsal faktörler arasındadır fakat stresin, besin yönünden zayıf bir diyetin ve cildinizi veya dolaşımınızı etkileyen kötü alışkanlıklar sonucu da olabilmektedir.

Bu sorunları azaltmak için düşük maliyetli ve inanılmaz sonuçlar veren doğal alternatifler vardır. Bunlardan bir kaçını sizler için araştırdık. Buyurun beraber inceleyelim…

 • E vitamini yağı

E vitamini kullanımı koyu göz halkalarını giderme konusunda en iyi çözümlerden biridir. Bu ürün cildinizi nemlendirir, göz çevresindeki dolaşımın iyileşmesine yardımcı olur ve serbest radikallerin olumsuz etkilenmesini en aza indirerek erken yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır.

 • Nasıl kullanılır?

– E vitamini kapsülünü kırın ve sıvıyı parmak uçlarınıza uygulayın.

– Gözlerinizin çevresine, özellikle de etkilenen bölgelere sürün.

– Yatmadan önce ve sabah kalktığınızda kullanın.

 • Soğuk süt

Soğuk süt hem yatıştırıcı bir özelliğe sahiptir hem de anti-enflamatuvardır bu da göz altlarındaki halkaların yok olacak derecede azaltmasına yardımcı olur. Nemlendirici özellikleri cildinizi korur ve cildinizin sıkı kalmasına yardımcı olur.

 • Nasıl kullanılır?

– Bir pamuğu soğuk süt ile nemlendirin ve göz altlarınıza nazikçe masaj yapın.

– Cildinize 10 dakika kadar emdirin ve fazla olanı nemli bir bezle silin.

– Her gün günde iki kez uygulayın.

 • Zerdaçal

Zerdaçal içerisinde bulundurduğu antioksidanlar ve aktif bileşenler cildin daha sağlıklı olmasını sağlar. Oksidasyon hasarını olabildiğinin altına indirirler ve kan dolaşımını harekete geçirdikleri için de gözlerinizin altındaki halkalar belirgin bir şekilde azaldığı gözlemlenir.

 • Nasıl kullanılır?

– Toz halindeki zerdaçalı, su veya süt ile biraz nemlendirin ve karışımı istenilen bölgelere uygulayın.

– 15 dakika bekletin ve durulayın.

– Güzellik rutinize başlamadan önce, her sabah kullanın.

 • Avokado

Avokadonun içerisindeki sağlıklı yağ asitleri, göz çevresindeki su dengesini sağlama ve göz altı halkalarına sahip olma riskinizi azaltarak çok faydalı bir kullanım sunar. Avokado, doğal bir anti-enflamaruvar gibi davranır ve göz altı torbalarını küçültmekte ve cildinizi çevresel ataklardan koruma konusunda harikadır.

 • Nasıl kullanılır?

– Avokadoyu ezin ve göz altı halkalarına sürün.

– 15 dakika bekletin ve durulayın.

– Sorun yok olana kadar her gün kulanın.

 • Patates

Patates dilimleri, cildi aydınlatma ve göz altı halkalarını azaltmak için asırlardır kullanılmaktadır. Anti-enflamatuvar ve ferahlatıcıdır; stresli veya uykusuz bir geceden sonra daha enerjik görünmenizi sağlarlar.

 • Nasıl kullanılır?

– Patatesi yosun ve dilimleyin

– Birkaç saat buzdolabında soğutun ve daha sonra gözlerinize uygulayın.

– Oda sıcaklığına geldiğinde değiştirin ve bu tedaviyi 8 ila 10 dakika boyunca uygulayın.

– Gerektiği kadar tekrarlayın.

 • Elma

Elmalar, ten tonunu dengeleyen ve göz altı halkalarını daha az görünür hale getiren tanen denilen madde içerir. Yüzünüzün bu hassas bölgesini derinlemesine besleyen temel minerallerin yanı sıra, suda çözünür B ve C vitaminlerini de sağlar.

 • Nasıl kullanılır?

– Çok olgunlaşmış bir elmayı haşlayın, çatalla ezin ve püre haline geldiğinde gözlerinizin çevresine sürün.

– 20-30 dakika bekletin ve soğuk su ile durulayın.

– Bitirmek için, bölgeye biraz nemlendirici krem uygulayın.

– Her sabah duştan önce tekrarlayın.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu