Cilt BakımıGüzellikMakyajSaç BakımıVücut Bakımı

Genç Kalmanın Küçük Sırları

Yaş ilerledikçe vücudunuzdaki yaşlılık belirtileri de bariz şekilde görünmeye başlar. Yaşınızı ele veren belirtilerden kurtulmak artık sizin ellerinizde.

Yaşın getirdiği duruş bozukluğu, saçtaki seyreltiler gibi hoşunuza gitmeyen yaşlılık belirtilerini uzun süre hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Sadece doğru makyaj bile yaşınızın belirtilerini gizler ve daha genç gösterirsiniz.

Belki 50 yaşını geride bırakıp 25 yaşında gibi gösteren Madonna kadar olmasa da inanın siz de olduğunuzdan daha genç görünebilirsiniz.Hangi kadının ” yaşını hiç göstermiyorsun” sözü hoşuna gitmez ki ? O zaman buyurun size daha genç göstermeye yarayacak bir kaç ipucu:

 • Yaşlılık vücut şeklinizde bariz bir bozulmayı da beraberinde getirir. Bu duruş bozukluğu sizi daha da yaşlı gösterir. Vücut şeklinizi düzeltmek için yapmanız gereken tek şey dik durmaya çalışmaktır. Bunun için de sırt kaslarınızı güçlendirmeniz gerekir. Bu yüzden bol bol yüzmeyi ihmal etmeyin. Yüzme sporundaki sırt üstü yüzme pozisyonunu uygulayarak en etkili bir şekilde sırt kaslarınızı geliştirebilirsiniz. Yüzmek için bir fırsatınız yoksa bile günde 2 kez en az 20’şer dakika yürüyüş yapın. Bu şekilde yaşınız neredeyse 5 yıl geriye çekilebilir.
 • Daha genç görünmek ve hissetmek için bazı vitamin takviyeleri alabilirsiniz. Düzenli olarak C, D, E, B6 vitaminlerinin yanında kalsiyum ve melatonin takviyesi sizi birkaç yaş geriye götürür. Melatonin hem stresten korur, hem de düzenli bir uyku uyumanızı sağlar. Tüm bunlar bedeniniz ve cildiniz üzerinde olumlu etki bırakır. Melatoninin gençleştirici etkisi olduğu bilinmektedir.

 • Dişleriniz de yaşınızı ele verir. Dişlerinizin beyazlığını korursanız daha genç görünürsünüz. Diş ipi kullanmak, düzenli olarak fırçalamak belli bir yaştan itibaren çok önemli bir hal almaktadır.
 • Beslenme de genç bir görünüme sahip olmanın olmazsa olmazıdır. Uzmanlara göre günlük beslenme sırasında 25 gram lif tüketen birinin gerçek yaşı günde 12 gram lif tüketen birine göre 2.5 yıl daha geride göstermektedir. Erkeklerin ise günde 25 gramdan da fazla lif tüketmeleri gerektiği belirtiliyor.

 • Unutmayın fazla kilo da yaşlı gösteren unsurlar arasındadır. Bir uzmanın önereceği size özel iyi bir diyet programı ile kilonuzu dengede tutmaya özen gösterin. İnce beden daima daha genç gösterir.
 • Canlı görünüm sizi daha genç gösterir. Sosyal olmak, kendini oyalamak, hareket halinde olmak sizi olumsuz düşüncelerinizden uzaklaştıracaktır. Bu da yüzünüze mutlu bir ifade konduracak ve gençlik günlerinizdeki canlı ifadeyi geri getirecektir.
 • Genç görünmenin bir diğer noktası da giyim tarzınıza dikkat etmenizden geçer. Tabi ki çok genç giyinip özenti gibi dolaşmayın. Ama tayyör giymek de sizi daha olgun gösterecektir.  Orta yol bulmakta yarar var. Çok canlı renklerden de çok koyu renklerden de uzak durun.

 • Yaşla birlikte saçların gürlüğü de gider. Doğru kesim ve saç rengiyle saçlarınız daha genç görünmenizi sağlar. Orta yaştan sonra saçınızı çok açık sarı ve çok koyu renge boyamaktan kaçının. Düz fön çektirmekten de vazgeçin. Çünkü düz saç yüzünüzü daha da düşük gösterir. Aynı zamanda saçınız hacimsiz görünür. Bu arada kahkül, alın ve ve kaş arasındaki çizgileri saklar ayrıca genç bir model olduğu içinde genç gösterir.
 • Orta yaş üstü kadınların kaşlarında da aynı saçlardaki gibi yoğunluk azalması yaşanır. Kaşlar eski düzgün ve gür halini kaybeder ama uzar. Bu da daha yaşlı gösterir. Dolayısıyla kaşlarınızdaki seyrekliği kaş kalemi ile giderebilirsiniz. Kaşlarınız uzamışsa mutlaka kısaltın. Kaşınıza yeni bir biçim vermek için iyi bir uzmana danışın. Çünkü ucu hafif hafif yukarı doğru kalıcı bir kaş makyajı sizi daha genç gösterecektir.

 • Yüzünüzdeki yaşlılık belirtilerini iyi bir makyajla kapatabilirsiniz. Cildinizin pürüzsüz görünmesi için en doğru ve iyi bir fondötene ihtiyacınız vardır. Fondötende doğru rengi bulmak önemlidir. Belli bir yaştan sonra toz pudra yerine fondöten kullanmak daha iyi sonuçlar verir. Makyaj uzmanları yüzünüzdeki yorgunluğa karşı şeftali tonlarında allık önerilmektedir. Unutmayın yanlış makyaj sizi olduğundan daha yaşlı gösterebilir.İyi bir uzmanın yapacağı kalıcı makyaj da kurtarıcınız olabilir.
 • Artık genç göstermek için estetik ameliyatlara da gerek yoktur.
[ilgiliicerik icerik_id=”97939″]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu