Cilt BakımıGüzellikMakyaj

Daha Genç Göstermek İçin Nasıl Makyaj Yapılmalı

Yaşamımızda yaşlanma kaçınılmazdır. Fakat yaşlanma sürecini yavaşlatmak sizin elinizdedir. Genç görünmenin bir kaç sırrını sizlerle paylaşacağız. Artık sizde yaşlanmanızı en az dereceye çekeceksiniz. Ayrıca bu yöntemlerle zamandan tasarruf edeceğiniz gibi paradan da tasarruf edeceksiniz.

  • Kaşlarınızı modaya uydurun

Kaşlarınızı daha kalın şekillendirmelisiniz. İnce kaşlar daha yaşlı gösterdiği gibi kalın kaşlar insanı daha genç ve enerjik göstermektedir. Ayrıca kaşlarınız da boşluklar var ise onları kaş kalemi ya da kaş tozu kullanarak doldurmalısınız. Yanı sıra kalın kaşlar sizi daha doğal gösterecek. Kaşlarınızı şekillendirmek için kaş jelinizi de mutlaka kullanın. Kaş jelleri kaşları sakinleştirir ve daha kolay şekillenmesine yardımcı olur. Bakımlı kaşlar sizi daha genç ve doğal gösterecektir.

  • Göz altları için krem kullanın

Yaş ilerledikçe göz çevresinde de morluklar ve kırışıklıklar artmaya başlar. Bunları gizlemek için kremsi kapatıcılar kullanmanızı öneririm. Toz kapatıcılar kullanmayın çünkü bu şekilde göz kusurlarınız daha fazla belirgin olacaktır. Özellikle kremsi kapatıcı satın alırken ışığı yansıtan özel formül içeren ürünleri satın almaya çalışın. Kapatıcıyı göz çevresine uygularken yüzük parmağınızı kullanın. Gölgeleri gizlemek için gözün iç kenarına doğru hareket ettirin.

  • Nemlendirme

Kuru olan cildin rengi değişir, buruşur, donuk ve  ince bir hal alır. Çünkü cilt nemini kaybetmiştir. Cildinizde çizgilerin ve kırışıklıkların oluşmaması için nemlendirici baz kullanmalısınız. Her zaman nemlendirici ve besleyici formülü içeren bir ürünü kullanmalısınız. Böylece cildiniz daha genç ve taze görünecektir. Renkli nemlendiricileri de kullanabilirsiniz. Toz nemlendiricileri kullanmanızı önermiyoruz. Çünkü bunlar cilt üzerinde kalın bir tabaka oluşturarak cildin nefes almasını engellerler. Yüzdeki T bölgeniz ise saydam bir pudra uygulayabilirsiniz.

  •  Allık uygulaması

Yüzünüzün taze ve genç görünmesi için pudranın nasıl uygulaması gerektiğini de bilmelisiniz. allık özellikle elmacık kemiklerinin üst tarafına uygulanmalıdır. Allığı aşağıya doğru değil yukarıya doğru uygulayın. Allığın rengi de çok önemlidir. Pembe ve şeftali tonlarındaki allıklar sizi daha genç gösterecetir. Cildinizde kesin çizgiler yoksa toz allık kullanabilirsiniz. Ancak çizgiler varsa krem allık kullanmanızı öneririz. Hafif gülümseyerek ya da dudaklarınızı büzerek elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarın ve allığınızı yukarı doğru uygulayın. Işıltılı allık kullanırken dikkat etmelisiniz. Çünkü yüzdeki kusurları daha fazla ele verirsiniz.

  • Dudaklar

Dudaklarınızın daha genç görünmesi için karanlık ve koyu rujlardan uzak durun. Koyu rujlarınızı yumuşak gül, mercan ve şeftali tonları ile değiştirin. Yumuşak pembeleri ve bej tonlarını da kullanabilirsiniz. Eğer dudak çevrenizde çizgiler ve kırışıklıklar varsa ruju dudaklarınıza yaymak yerine sadece dudak kalemi kullanmanızı öneririz. Eğer ruj kullanacaksanız çizgileri doldurmak için kapatıcı kullanabilirsiniz ancak bir dudak kalemi ile dudaklarınızı yeniden şekillendirmelisiniz. Dudak ürünlerinizi uygularken parmaklarınız yerine uygulayıcılar ile uygulamalısınız. Böylece dudaklarınız daha doğal görünür.

Genç görünmek için yukarıdaki verdiğimiz tavsiyeleri uyguladığınızda zamanı durdurduğunuzu fark edeceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu