Rüya Tabirleri

Rüyada Kalem Görmek

Kalem başarıya, düşmana karşı galip gelmeye, sır saklamaya, ilme birine kefil olmaya işaret eder. Bekarlar için güzel ve iyi bir kadınla evlenmeye; elde bir kalem görmek yemin etmeye, mürekkepli kalem ise oğlan çocuğunun olacağının işaretidir.

Rüyanızda kalem görmeniz yetenekli biri olduğunuzu ve istikbalinizin aydınlık olduğunu belirtir. Rüyanızda bir kalemle yazı yazıyor iseniz, tuttuğunuz dileğin ya da bir şeyin gerçekleşeceği anlamına gelir. Eğer ki kaleminizi kırık bir şekilde görürseniz, kalkıştığınız bir işten zarar edeceğinize yorumlanır. Bu gördüğünüz rüyalar yakında büyük başarılara imza atacağınızın habercisidir. Veya İşine yarayacak bir kaç bilgiye ulaşacaktır.

Kudret kaleminin Levhi Mahfuz üzerine yazdığını görmek, yazılan şey okunursa, hayırdır. Kudret kalemini tam ve sağlam olarak görmek, kurtuluşa, aydınlığa çıkmaya; kalemi kirik veya çatlak görmek de ümit edilen veya beklenilen şeyin olmayacağına işaret eder. Rüyada elde kalem bulunması, bir çocuğu doğacağına, bir vazife veya memuriyet alarak sevineceğine yorumlanır. kalemle yazı yazmak, bir dileğin yerine geliyor olmasıdır. Eğer yazı yazıp yazılar görünmüyor ise iş konusunda kötü haberler alacağını bildirir. Okuma yazma bilmeyen kişi rüyasında yazı yazarsa hakkında hayırlı işler olmayacağı yönünde yorumlanır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada kalem görmek, güzel. dindar, iyi ve hür bir kadınla evlenir. Eğer rüyada kalemle yazı yazılır ve o yazı görünürse o kişinin ilerde ilim ve bilgiler yazacağına işarettir. Eğer annesi yada eşi hamile ise çocuğun erkek olduğuna işarettir. Kalem cömertlik ve iyiliktir. Bazen kalem, insan ve insanın sır sahibine işarettir. Bazen de kalem, düşmana zafer bulmaya işarettir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu