DEKORASYONGenel

Pimapen ve Cam balkon fiyatları

Sizlere bu yazıda cam balkon ve pimapen kıyaslaması yapacağız.Hem fiyatları hem modelleri bakımından yapacağımız bu kıyaslama , sizler seçim yaparken gerçekten işiniza yarayacak.Öncelikle Cam balkon ile pimapen arasındaki fiyat farkına bakıp bu ikilinin fiyatları arasında oynama var mı yok mu onu inceliyelim.

Pimapen pencere metretül olarak hesaplanıyor , cam balkon ise metrekare(m2) olarak hesaplanıyor. Cam balkonun metre karesi ortalama 150 tl civarındadır.Pimapen ise hem profil hem de cam vs. gibi karışık bir fiyat hesaplaması mevcut bu nedenle biz sizlere hazır fiyat olarak ölçü vereceğiz.
Evimizin balkonu diyelim ki uzunluk 3 metre  ve yükseklik 1.5 metre diyelim.Şimdi benim hesaplamama göre 450 ila 550 tl arasında pimapen fiyatı çıkıyor.Yani 300 cm(uzunluk) * 150 cm(yükseklik) bir pencere ısıcamlı 2 açılır(kanatlı) 450 tl ila 550 tl arasında tutuyor.Mermer vs. isterseniz bu fiyat 550 ila 650 tl arasında oynar diye düşünüyorum.
Toplam 4.5 metrekare oluyor.Cam balkon hesaplamasında biliyorsunuz ki yükseklik ve genişlik çarpılarak metrekaresi çıkartılır. 4.5 metrekare olduğuna göre 150 tl ile çarpar isek 675 tl cam balkon fiyatı buluruz.
Yani cam balkon fiyatları ila pimapen fiyatları arasında çok yüksek bir fark olmuyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Son zamanlarda cam balkon yaptıran çok gördüm. Cam balkon evet güzel olyor ancak bence fiyatları biraz yüksek gibi. Daha uygun fiyatlara cam balkon yapan yokmu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu