DiyetZayıflama

Patates Diyeti Ve Patates Kürü

Patates belki yüzyıllardır kullanılan besinlerdendir. Patates hem tok tutucu, hem de sağlıklı olması özellikleri ile bilinmektedir. Bu sebepten dolayı bir çok çeşitte yemeği yapılır ve neredeyse her öğün için bir çeşit türü vardır.

Patates diyeti ise size tam tamına 3 günde 5 kilo vermenize yarayacak bir diyettir. Patatesin tek başına ödem attırıcı ve bağırsak temizleyici gibi etkilerinden dolayı zayıflamanız da önemli rol oynamaktadır. Yalnız kesinle doktorunuza danışmadan bu diyete başlamayın. Çünkü kısa zamanda hızlı kilo vermeniz, eğer bir hastalığınız var ise onu tetikleyerek kötü sonuçlar doğurabilir.

  • Patates Yoğurt Diyeti

✔ 1. Gün

Kahvaltı:

1 haşlanmış patates, 1 bardak yoğurt

Öğle:

2 haşlanmış patates, 1 bardak yoğurt

Akşam:

2 bardak yoğurt

✔ 2. Gün

Kahvaltı:

1 bardak yoğurt

Öğle:

2 haşlanmış patates, 1 bardak yoğurt

Akşam:

1 haşlanmış patates, 1 bardak yoğurt

✔ 3. Gün

Kahvaltı:

1 haşlanmış patates

Öğle:

1 haşlanmış patates, 1 bardak yoğurt

Akşam:

1 bardak yoğurt

  • Patatese kesinlikle tuz eklemeyin. Bu diyeti 2-3 ayda bir uygulayabilirsiniz.
  • Şekersiz veya olabildiğince az şekerli çay, yeşil çay ya da kahve gibi içecekler içebilirsiniz. Günde en az 2,5 litre su tüketmelisiniz.

  • Patates Suyu İle Zayıflama Kürü

Çiğ patates suyu, sindirim sistemini uyarır. Doğal bir anti-inflamatuar olarak hareket eder ve vücudun optimum pH dengesini sağlamaya yardımcı olabilecek alkali bir besindir. Bu makalemizde patates suyu ile nasıl zayıflayacağınızdan bahsedeceğiz. Bu su aynı zamanda karaciğer bozukluklarını ve mide ülserini tedavi etmek için kullanılmaktadır. Çiğ patates suyu içmek kabızlığı engeller ve karaciğeri temizler. Çiğ patates suyu sindirimi hızlandıran, kolondaki dost bakterilerin üremesini sağlar böylelikle de kilo vermenize yardımcı olur. Bu programı 2 hafta boyunca günde 2 kez birer bardak içiniz.

  • Adım 1

Pazardan veya manavdan en taze patatesleri temin edin. Ne kadar taze olursa o kadar iyi olacaktır.

  • Adım 2

Patatesi dilim dilim kesin, katı meyve sıkacağına atın, suyunu çıkarın. Şayet katı meyve sıkacağı yoksa çiğ patatesi rendeleyip, süzün, bu şekilde de suyunu çıkarabilirsiniz.

  • Adım 3

Kahvaltıdan en az yarım saat önce sabahları aç karnına 100-150 yani yaklaşık 1 çay bardağı patates suyu için. Patates suyunu kesinlikle akşamdan yapmayın. Taze taze yapıp tüketin. Patates suyundan hoşlanmazsanız içerisine biraz bal veya havuç suyu ekleyebilirsiniz. Limon suyuda ekleyebilirsiniz, oda güzel bir alternatif olacaktır.

  • Adım 4

Yine akşam yemeğinden en az yarım saat önce de aynı miktar patates suyunu için.

2 hafta boyunca sabah, akşam patates suyunu tüketin. 2 hafta sonunda kilo vermenize yardımcı oluyorsa 1 hafta ara verin, 2 hafta tekrar suyu içmeye devam edin.

  • Adım 5

2 hafta boyunca ağır yemekler, rafine şekerler ve işlenmiş gıdalardan uzak durun, sebzeye meyveye yönelin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu