Bitkisel KürlerGenel

Mide ve karın ağrısına ne iyi gelir ?

Mide ağrısı sebepleri farklı olmakla beraber karında ve karnın üst kısmında hissedilen, bazen sırtada vurabilen ağrılar mide ağrısı yada karın ağrısı olarak adlandırılır. İşte mide ağrısının tedavisinde kullanabileceğiniz birkaç bitkisel çözüm önerisi. Mide ağrısı nasıl geçer sorusuna bitkisel çözümler..
Mide ve karın ağrısının nedenleri: Karın ağrısı sadece üşütmekten kaynaklanabileceği gibi bir takım hastalıkların belirtisi de olabilir. Örnek olarak gastrit, kolit, sinirsel hazımsızlıklar, müzmin safra kesesi iltihabı, safra taşı, mide ülseri veya mide kanserinde yukarıda tarif edilen şekilde ağrılar görülür.
Mide ve karın ağrısı tedavisi: Tedavi için ağrının nedeni tespit edilmelidir. Üşütmekten kaynaklanan karın ve mide ağrısı kısa sürede geçebilirken, daha uzun süren ve tekrar eden ağrılar başka bir hastalığın habercisi olabileceğinden ihmal edilmeden doktora gidilmelidir. Doktorun yapacağı tetkik ve muayeneden sonra, mide ağrısının nedeni belirlenir ve uygun tedavi uygulanır.
Türkiye’de oldukça fazla tüketilen ve birçok derde deva olduğu bilinen balın tüketilmesi mide rahatsızlığında da tedavi edici bir etki göstermektedir. Papatya çayı mide rahatsızlıklarında etkili bir çözüm önerisidir. Papatya yapraklarından hazırlayabileceğiniz çayın günlük olarak tüketilmesi durumunda hem mide hem de bağırsak rahatsızlıklarında olumlu etkilerini görebileceksiniz.
Mide ve karın ağrısına ne iyi gelir: Bal ve tarçın mide ağrısına ve mide ülserine karşı oldukça yararlıdır. Nane sakinleştirici etkisi ile mide ağrılarına iyi gelir. Papatya çayı da mide ağrısını kesmeye yardımcı olur.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. ibrahim gedikoglu dedi ki:

    Herkese merhaba,şirketle babannemin saglık sorunları nedeniyle tanıstık.Damar tıkanıklıgı nedeniyle daha önce anju olmustu fakat yası ilerledigi için artık ameliyat yapılamayacagı sölenince arayıs içine girdik sonundada forever living i bulduk ve denemeye karar verdik,ürünleri kullanmaya basladıktan 2 hafta sonra babannemde önemli ölçüde degişiklikler olmaya basladı evin içinde bile rahat hareket edemezken komsuya gezmeye gittigini görünce cok sasırmıstım daha sonra halam babnnemdeki degişikliği görünce kendisinin seker rahatsızlıgı için ürün istedi ve kullanmaya basladı,halamdaki düzelmeyi görünce tamam dedim saglam bi şirket bende bu şirket içinde yer almalıyım dedim vede cevremdeki kişilere yardımcı olmaya basladım,umarım bu site yardımıylada bircok kişiye yardımcı olabilirim,inanınki yasamadan bilinmiyor,saglıklı ve bol kazanclı günler dilegiyle…
    iletişim: ibrahim_gedikoglu@hotmail.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu