Estetik

Lazer İle Vajinal Daraltma Ve Gençleştirme

Lazerle vajinal daraltma ve gençleştirme son yıllarda oldukça popülarite kazanmıştır. Lazer uygulamaları vajinanın kanlanmasını arttırır ve kollajen sentezini arttırarak cinsel haz ve isteği de arttırmaktadır. Özellikle menopoz döneminde vajinal kuruluk ve vajinal ağrılar nedeniyle de tedavide de kullanılmaktadır. Bunlar bulvar vestibülit ve vulvodini denilen rahatsızlıklarda da tedavi amaçlı sık olarak kullanılmaktadır. Üretra deliğine uygulanan lazerle de stress inkontinans denilen idrar kaçırma sorununa da çözüm olabilmektedir.

Lazer, karbondioksit lazerle uygulanır ve vajinanın derininden dışa doğru yaklaşık 15 dakika süren bir programla yapılmaktadır. genellikle 6 haftada bir iki seans şeklinde önerilir ve ağrısız, acısız ve herhangi bir kesim ya da cerrahi müdahale olmadığı için çok kısa sürede yapılabilmektedir. Genellikle etkileri hemen başladığı gibi tam etki 30 gün içerisinde başlar. Hasta cinsel hayatına hemen dönebilir.

Vajino plasti denilen cerrahi mi yoksa lazerle daraltma mı tercihi özellikle jinekolog tarafından belirlenmelidir ama son yıllarda popülaritesini kazanan lazerle daraltma ofis şartlarında yapılması, çok kısa sürmesi ve hemen hastanın hayatına dönebilmesi, kısa sürede etkilerinin ortaya çıkması gibi özellikleriyle çok başarılı sonuçlar aldırmış ve çok tercih edilir hale gelmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu