Estetik

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu yapılmadan önce kişinin dudak yapısı analiz edilir. Çünkü çok çeşitli dudak yapıları vardır ve yüz yapısı içerisinde uyumlu ve dengeli olması gerekmektedir. Dudakta tasarım ve planlama yapıldıktan sonra oranlara bakılır.Örneğin, yaklaşık olarak üst dudak oranı 1 iken alt dudağın hacimsel oranı 2 olması gerekir.

Bu planlama yapıldıktan sonra üst dudak ve alt dudaktaki dikey çizgiler dudak dolgusuyla ortadan kaldırılabilir. Ya da dudak kenarlarındaki düşüklükler dudak dolgusuyla yukarı doğru çekilerek daha görsel, daha doğal ve düzgün bir görüntü haline getirilebilir. Dudak dolgusu estetiği aslında önemli çünkü bir kişinin yüzüne bakıldığı zaman daha çekici ve daha göze hitap eder bir şekilde gözükmesi için gözleri ve dudakları ön planda olması lazım. Yani başka bir yapı ön plana çıkıyorsa ya da önde olabilecek bir yapı ön planda değilse kişideki o görsel yapı zayıf kalabiliyor.

Dudak dolgusuyla da genellikle cilt altına enjeksiyon yapılır. Kas içine enjeksiyon yapıldığı zaman yani dolgu maddesi verildiği zaman dudakta bir genişleme olabilir ya da ördek dudak denilen bir yapı formuna dönüşebilir. Kas ile cilt arasındaki o katmana enjeksiyon planlı bir şekilde yapıldığı zaman uyumlu daha dengeli ve daha göze hitap eden bir şekil oluşturulabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misin?
Kapalı
Başa dön tuşu