GenelMakyaj

Kirpikleri Belirgin ve Çekici Yapmanın Yöntemleri

Kirpikler makyajın önemli aşamalarındandır.. Kirpikleri dah abelirgin ve daha çekici olması sizin elinizde. Ancak size önereceğimiz etkili makyaj yöntemleri ile daha etkileyici ve çarpıcı bakışlara sahip olabilirsiniz. İŞte sizlere önerdiğimiz daha dolgun kirpikler ve kirpikleri daha dolgun göstermek için yöntemler..

Ekme kirpikler :
Ekme kirpikler şerit kirpiklere göre kişiye daha doğal bir görünüm katar. Günlük hayatta rahatlıkla kullanabilirsiniz. Değişik uzunluklarda kahverengi ve siyah renkleri vardır. Bu kirpikleri kullanırken de dikkat edilmesi gereken nokta; kirpikleri kendi yapıştırıcılarıyla yapıştırmaktır.

Ekme Kirpik Takılması:

Kirpikleri göz makyajından önce takmalısınız. Temiz bir cımbızla dikkatlice alıp, özel yapıştırıcısı sıkılır. İlk olarak üst kirpiklere gözkapağının ortası orantılanarak yapıştırılmaya başlanır. Bu aşamada en önemli nokta mümkün olduğunca kendi kirpiğinin dibinden yapıştırmaktır. Fakat sürülen yapıştırıcı doğal kirpikten uzak tutulmalıdır. Aksi taktirde kendi kirpiklerin birbirine yapışır. Daha sonra burun tarafına doğru ve daha sonra dış tarafa doğru yapıştırma işlemine devam edilir. Her iki göze de işlem uygulandıktan sonra simetriye bakılır. Yapıştırıcının kuruması için yaklaşık 3 dakika beklenir.

Ekme Kirpik Çıkartılması:

Kirpiklerin çözülerek çıkartılması gerekir. Gözler kapalı iken üzerine çözücü sürülür. Birkaç dakika beklenir ve ekme kirpik doğal kirpikten yavaşça ve zorlamadan ayrılır. Bu tür kirpikler bir kullanımlıktır. Gözlük kullanan kişilere uzun kirpik kullanmaması tavsiye edilir. Takma kirpikler, göz çevresinde şişme, iltihap veya göz hastalıkları olması halinde kullanılmamalıdır.

Şerit Kirpikler

Bu tür kirpikler genellikle özel günlerde, sahne veya fantezi kıyafetlerle birlikte kullanılır. Ayrıca kısa ve düz kirpikli kişilerde, uzun ve kıvrık hatta değişik renklerde kirpikler şeklinde uygulanabilirler. Çift olarak satılır. Her biri komple bir göz içindir. İnce bir şerit üzerine yapıştırılmış naylon lifler veya kıllardan oluşur. Şerit ya kendinden yapışkanlıdır veya kutusunda bir yapıştırıcısı mevcuttur. Bu kirpikler, kendi özel yapıştırıcılarıyla yapıştırılmalıdır.

Şerit Kirpikler Takılması:

Takma işlemi ekme kirpikle aynıdır.

Şerit Kirpikler Çıkartılması:

Oldukça kolay bir çıkartma işlemi vardır. Çıkarma işlemi gözün dış kenarından iç kenarına doğru yavaşça çekilerek yapılır. Şerit kirpikler bir kereden fazla kullanılabilir. Çıkartılan kirpiklerin şeridinde kalan yapıştırıcıyı çıkartmak için 1-2 dakika ılık suda bekletmek gerekir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu