EstetikGenel

İdeal Göğüs Nasıl Olmalıdır?

İdeal Göğüs Nasıl Olmalıdır? konusunda yazılmış makaleyi aşağıda okuyabilirsiniz. İdeal Göğüs Nasıl Olmalıdır? hakkında yorumlarınızı ve fikirlerinizi aşağıda paylaşabilirsiniz.
‘Mastopeksi’ olarak adlandırılan ‘meme askılama’ ameliyatını, ‘Memeyi kaslara asıp dikleştiriyoruz. Meme sarkmasının derecesine göre dikliği ayarlıyoruz’ şeklinde özetleyen Doç. Gürünlüoğlu, bu ameliyatta vücut anatomisi ve hastanın beklentilerinin önemli olduğunu, içi boş memeleri doldurmada ise silikon kullandıklarını kaydetti. Meme başıyla boyun çukuru arasındaki 19-21 santimlik mesafenin ideal ölçü olduğunu söyleyen Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Raffi Gürünlüoğlu, ‘Bu ölçüye bakarak kadının boyu, omuz genişliği, memenin yerleşimi, göğüs kafesinin durumuna göre ölçüm yaparak memeyi yeniden yapılandırıyoruz’ dedi.
4 KİLOLUK MEMELER
Büyük memeleri yüzünden kadınların kamburluk, boyun fıtığı, sırt ağrısı, psikolojik sıkıntı duyduklarını ifade eden International Hospital Etiler Polikliniği’nden Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mithat Ulay ise, ‘Bazı hastalardan 4 kiloluk meme dokusu çıkarıyoruz. Burada 19-21 santimetrelik ideal ölçüyü gözeterek hastanın anatomisine göre meme yapıyoruz’ dedi. Dr. Ulay, meme küçültme ameliyatlarının Hollanda ve Almanya’da özel sigortalar tarafından karşılandığını, meme büyüklüğünün ırklara göre değiştiğini vurguladı.
ANATOMİ ÇOK ÖNEMLİ
Estetik bir memenin tarifini ‘uygun büyüklükte, uygun yerleşimde ve güzel şekilli’ olarak tanımlayan Memorial Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Tuğrul Turan, ‘Burada iki ölçü var. Birinde kişi kolunu 90 derecelik açıyla memesinin üzerine koyduğunda meme başının kolunun ortasına gelmesi gerekir. İkincisinde ise, boyun çukurundan meme başına olan mesafenin 19-21 santimetre uzaklıkta olması estetiktir’ değerlendirmesini yaptı. Güzel memenin kadının anatomisine göre şekilleneceğini vurgulayan Dr. Turan, ‘Bu ölçü, güzel göğüsleri olan minyon bir kadında 17 santimetre, uzun boylu güzel göğüslü bir kadında 24 santimetre olur. O zaman 19 santimetreye çekmeye çalışmak estetik görüntüyü bozabilir’ diye konuştu.
Uzun boyluda değişiyor
International Hospital Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Nuri Soysal, 19-21 santimetre ölçüsünün meme kaldırma ve dikleştirme işleminde kullanılan bir ‘ölçümleme standardı’ olduğunu, kısa ve uzun boylu kadınlar arasında bu ölçüde bazı farklılıklar olabildiğini anlattı. Dr. Soysal, ‘İdeal memenin 19-21 santimetre arasında bir mesafede olabileceği düşünülüyor. Bu bizim daha objektif değerlendirme yapmamızı sağlıyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. tanha dedi ki:

    merhaba aslında ben erkegım we kız arkadasımın göğüslerinden oldukca sıkayetciyim oyuzden buraya girdim cok ufaklar ama bend ebu konuları bılmedım icin anlıyamıorum aslında dıstan cok guselwe dolgun gozukuyorlar ama südyenini cıkarınca ufak kalıyor? belkı bana bukonuda yardımcı ola bılırsınızz simdiden tşkr…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu