Beslenme

İçeceğiniz kaç kalori?

Maalesef üzerimize yapışan bu kiloların nedeni sadece yediklerimiz değil. Çoğu zaman tükettiğimiz kalori zengini içecekler de bize zarar veriyor.
İçeceğinizle birlikle ekstradan kaç kalori aldığınızı düşündünüz mü? Yazın hepimizin şişe şişe, kutu kutu tükettiği soğuk içecekleri mercek altına yatırdık bu ay ve susuzluğumuzu gidermek isterken kaç kalori içtiğimizi hesapladık…
Foto haberimizde göreceğiniz tüm değerler, söz konusu içeceğin bir şişe ya da kutusunun tamamı göz önüne alınarak verilmiştir. Kalori değerlerini kıyaslarken şişe ya da kutunun kaç mililitre olduğunu dikkate alınız.
Caffe Nero Frappe Latte
160 kalori (450 ml.)
Espresso, yüzde 98 yağsız süt ve parçalanmış buzla hazırlanan içecek, kahve içerken serinlemek isteyenler için lezzetli ve hafif bir alternatif.
Schweppes mandalina
134.75 kalori (250 ml.)
Mandalina suyu konsantresi içeren bu lezzetli gazlı içeceğin tamamını içtiğinizde 134 kalori alıyorsunuz. Aynı zamanda 32 gr. karbonhidrat içeriyor.
Cappy Elma Suyu
99 kalori (200 ml.)
Yüzde 100 elma suyu konsantresinden üretilen içeceğin 200 ml’lik kutusunda 99 kcal. enerji ve 24 gr. karbonhidrat bulunuyor.
Sırma Vitaminli C- Plus Limon
82 kalori (200 cc.)
Vitaminli mineralli meyve aromalı gazlı içecek; doğal maden suyu, doğal limon aroması ve glikoz şurubu kullanılarak üretiliyor. Bolca C vitamini ve florür de içeriyor.

Coca Cola Zero

03 kalori (250 ml.)
Sıfır şeker içeren Zero, 250 ml’lik cam şişesinde sadece 0.5 kcal. enerji içeriyor. Şeker O gr., protein O gr., yağ O gr., karbonhidrat O gr. Adeta hayalet bir içecek! İçerisinde su, karbondioksit, renklendirici (karamel) ve asit düzenleyiciler var.
Çamlıca Gazoz
110 kalori (250 ml.)
Gazoz denilince ilk akla gelen markalardan biri olan Çamlıca’nın, vişneli, limonlu ve light seçenekleri, bulunuyor. 250 ml’lik cam şişedeki gazoz 110 kcal. enerji içeriyor.

Nestea Ice Tea Böğürtlen

109 kalori (330 ml.)
Yaban mersini, ahududu, çilek konstantreleri, böğürtlen aroması ve çay özütlerinden oluşuyor. Başka çeşitleri de olan Nestea, koruyucu ve renklendirici içermiyor.
Pepsi Cola (normal)
138 kalori (330 ml.)
Klasik Pepsi Cola’nın teneke kutusunun tamamını tüketirseniz alacağınız kalori miktarı 138 kcal. Eğer aynı miktarda sıfır şeker içeren Pepsi Max’ı tercih ederseniz 0.99 kalori alıyorsunuz.
Herbalife Liftoff
1.36 kalori (1 tablet)
Portakal ve limon aromalı içecek, içeriğindeki kafein sayesinde çay ve kahveye alternatif oluşturuyor. 1 bardak suda eritilen, tablet, bol miktarda B ve C vitamini içeriyor.
Fayrouz Şeftali
140 kalori (330 ml.)
Yapay koruyucu ve renklendirici içermiyor. Arpa maltı, meyve aroması, arındırılmış su, karbondioksit ve doğal şeker kullanılarak hazırlanan gazlı içeceğin, ananaslısı ve armutlusu da bulunuyor.
Nescafe Xpress
125 kalori (250 ml.)
Kahve tutkunları için bir başka soğuk alternatif de kutuya girmiş olan bu sütlü kahve. Soğuk içilmesi önerilen içeceğin bir kutusunda 3.8 gr. protein, 3.3 gr. yağ, 2.3 gr. doymuş yağ bulunuyor.
Sütaş Ayran
95 kalori (250 ml.)
Kalsiyum, potasyum ve protein yönünden zengin bir içecek. Ayrıca, A, B12, O, B2 ve B6 vitaminleri de içeriyor, inek sütü, yoğurt kültürü, su ve sofra tuzundan yapılıyor. 250 ml’iik şişede 5 gr. protein, 5.25 gr. yağ bulunuyor.
Uludağ Premium
O kalori (250 ml.)
Hafif gazlı bir yapıya sahip olan doğal maden suyu. Dice Kayek tarafından tasarlanan şık şişesiyle tüketicinin beğenisini topluyor. Kalori içermeyen bu doğal içecek, kalsiyum, magnezyum, potasyum, florür, sülfat içeriyor.
Fanta Portakal
2483 kalori (500 ml.)
Portakal aromalı gazlı içecek Fanta; su, şeker, portakal suyu konsantresi, karbondioksit, sitrik asit, sodyum sitrat içeriyor. Pet şişenin tamamını içerseniz alacağınız kalori miktarı 248.5 kcal.
San Pellegrino Greyfurttu Gazoz
85 kalori (200 ml.)
Yüzde 12 oranında greyfurt suyu içeren gazlı içeceğin 200 ml’sinde 85 kcal. 1 enerji, 20 gr. şeker, 1.2 gr. I sodyum ve 0.2 gr. protein bulunuyor.
Lipton Ice Tea-Mango
99 kalori (330 ml.)
Sıcaklarla baş edebilmenin lezzetli yollarından biri soğuk çay tüketmek. Bir kutusunda 29.7 mg. kafein, 23 gr. şeker bulunuyor. Koruyucu ve renklendirici içermiyor.
Uludağ Frutti Limon Aromalı
68 kalori (200 ml.)
Limon aromalı gazlı içecek, aynı zamanda doğal maden suyundan üretildiği için kalsiyum, magnezyum, florür ve sodyum gibi faydalı mineraller içeriyor.
Cappy Limonata
170 kalori (330 ml.)
“Ekşi ama gururlu limon” şişeye girdi. Limonata yaz aylarının en popüler içecekleri arasında. Cappy’nin limonatasının 330 ml’lik şişesi, 170 kcal. enerji ve 40 gr. karbonhidrat içeriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu