DiyetGenel

Hızlı şekilde kilo verme ve yağ yakma önerileri

Kilo verme isteğimiz yaz mevsimi yaklaştıkça artar ve göbekteki yağları yakma yolları aramaya ve hızlı şekilde kilo verme planları yapmaya başlarız. Fakat hızlı – çabuk kilo vermek ve kolay zayıflamak belirli bir diyet proğramı ve disiplin ister. Metabolizmanız hızlıysa veya yavaş bir metabolizmaya sahipseniz farklı zayıflama proğramları uygulamanız gerekir.
Yağların yakılmasında hızlı işleyen bir metabolizma önemli yer tutar. Daha hızlı yağları yakmak için egzersiz yapmak ve diğer aktiviteleri artırmak iyi olur. Ne kadar su içtiğimiz de hızlı kilo verme sürecinde etkilidir. Zayıflamak için bol su içmemiz, en azından günde 2-2.5 litre su tüketmek faydalı olur.
Daha çok besin değerleri yüksek ve kolori değerleri açısından düşük besinleri tercih etmeliyiz. Daha hızlı ve kolay zayıflamak için beslenme tercihlerini bu şekilde olşturmak faydalı olacaktır.  Yeşil çayın faydaları saymakla bitmez. Yeşilçayın bir faydası da yağ yakımında etkili  olmasıdır. Günde 2 fincan yeşilçay tüketmeli ve çayımıza şeker katmamaya özen göstermeliyiz. Yeşilçay yağ yakımını hızlandırdığı gibi hızlı zayıflamak için metabolizmayı hızlandırarak etkili olur.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. hızlı kilo verme dedi ki:

    tşk güzel bilgile için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu