ANNE-BEBEKBebekHesaplamalar

Hamilelik Haftası Hesaplama | Kaç Haftalık Hamileyim?

Günümüzde gebelik daha çok hafta hafta takip edilme eğiliminde olsa da bunu sadece daha basit bir şekilde özetlemek adına ay ay gebelik şeklinde incelenir. Ay ay gebelik ile hafta hafta gebelik arasında önemli bir fark vardır. 4 hafta sanki 1 aya tekabül ediyormuş gibi düşünülmesi ve o yüzden de ay hesabı ile hafta hesabı her zaman birbiriyle çelişiyor.

Mesela ben iki buçuk aylık hamileyim diyen bir anne adayı aslında 4 hafta 1 ay olarak alınırsa, 10 haftalık bir hamile oluyor. Halbuki 2.5 aylık hamile bir bayan 10 hafta değil 11.5 haftalık hamiledir. Çünkü aradaki o 2 günlük farklar bile bu durumu etkilemektedir. Bir ay 28 gün, bir ay 31 gün olmasından dolayı bu fark oluşuyor.

Kaç haftalık hamileyim, kaç aylık hamileyim gibi bu kafa karıştırıcı olayı kolaylaştırmak için sizlere bir hesaplama aracı geliştirdik. Aşağıdaki hamilelik hafta hesaplama aracını kullanarak kaç günlük hamile olduğunuzu rahatça hesaplayabilirsiniz. Kafanıza takılan bir konu olursa aşağıdan yorum kısmından bizlere sormaktan çekinmeyiniz.

Hamilelik haftası hesaplama aracı:


instagram follower kaufen

İlgili Makaleler

Yorumlar 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu