Sağlıklı YaşamZayıflama

Göbek Eriten, Karnı İncelten Basit Egzersizler

Karnı incelten egzersizler nelerdir?

İlk olarak bir egzersiz göbek yağlarınızdan kurtulmanızı sağlamaz. Yani yapılan herhangi bir hareketin karnımızda ki yağları yok etmediğini bilmeniz gerekmektedir. Fakat yapılan bu hareketlerle o bölgedeki kasları herkesin yapabileceği hareketlerle, doğru ve basit bir şekilde çalıştırarak görünümde bir fark yaratabilirsiniz. Ama bu hareketleri yaptığınız için karnınızdaki yağlardan kurtulacağınızı düşünmeyin. Göbek yağlarını eritmek için doğru bir beslenme, düzenli bir yaşam ve doğru kardiyo hareketlerinin hepsini düzenli uygulamak gereklidir.
Sizlere şimdi her yerde yapabileceğiniz otelde, evde veya iş yerinizde vücut ağırlığınızı kullanarak yapılan 3 tane temel karın hareketini göstereceğiz. Peki bu karın incelten egzersizler neler?

1. Crunch Hareketi

Fotoğrafta gördüğünüz şekilde crunch hareketi ayaklarımızı 90 derece yukarıda tutarak, ellerimizi şakağımıza doğru koyup yarım şekilde kalkıp yatma hareketidir. Buna yarım mekik de diyebilirsiniz. Crunch hareketi karnımızın orta bölümünü ve biraz daha üst bölümü çalıştıran bir harekettir.

2. Reverse Crunch Hareketi

Bu harekette yine sırt üstü yere yatarak, fotoğraftaki gibi ayaklarımızı; sırtımız yerden hafif kalkacak şekilde yukarı kaldırma hareketidir. Bu hareketi yaparak daha çok alt karnımızı çalıştırıyoruz ve karın kaslarımızı son derece aktif halde çalıştıran bir harekettir.

3. Side Crunch Hareketi

Side crunch hareketiyle, karnımızın oblikler denilen yan bölgeleri çalıştırılmaktadır. Bu hareketi ilk önce bir set sola, sonra bir set sağa şeklinde yapmalısınız.

Yukarıda anlattığımız bu üç harekette gayet basit, yapılırken hata yapma olasılığı gayet düşük ve son derece işe yarar hareketlerdir. Bu karın inceltme hareketleriyle tüm karın kaslarınızı çalıştıracaksınız. Bu hareketleri vakit buldukça, günde bir kaç kere, sayılarını ve setlerini kendi performansınıza göre belirleyeceğiniz şekillerde yaparsanız kısa bir süre sonra karın bölgenizde gözle görülebilecek farklar olacağını göreceksiniz.
https://softsht.com/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu