GenelZayıflama

Elma sirkesi ile nasıl kilo verilir?

Elma sirkesi zayıflatır mı, elma sirkesinin faydaları, elma sirkesi nedir, elma sirkesinin zayıflamaya etkileri nelerdir, diyet yaparken elma sirkesi, diyet ve elma sirkesi, elma sirkesi nasıl zayıflatır, elma sirkesinin faydaları, elma ve sirkesi ile ilgili sorulanıza cevaplar.
Diyet yapmayı düşünen yada diyete başlayan çoğu bayan önce bir ön çalışma yapar ve araştırır. Zayıflamaya etkisi olan besinler nasıl çabuk kilo verilir. Kilo verirken sarkmamak için ne yapmak gerekir gibi. Bizde ve sizler için ediyetisyen.net olarak bir araştırma yaptık ve en çok kullanılan yöntemlerden elma sirkesi ve elma sirkesinin etkilerini ele aldık. Bu yazımızda elma sirkesi hakkında merak ettiğiniz herşeyi öğreneceksiniz.
Zayıflamak için: Bir bardak suya 2 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1-2 tatlı kaşığı bal katarak günde 3 kez mümkünse yemeklerden önce. Fazla kilo problemi içinde etkili olan elma sirkesi bu amaçla kullanılacaksa mutlaka yemeklerden önce alınmalıdır.
Sabahları aç karnına içtiğiniz bir bardak elma sirkesi, bal kokteylinin içindeki müthiş zenginliği öğrenmiş bulunuyorsunuz artık. Bu zenginliğin sağlığımıza yaptığı katkılarada şöyle kısaca bir göz atmamız herhalde yararlı olacaktır. Yaşlılığımızda sağlıklı olabilmek için hareketli bir yaşam ve sağlıklı bir beslenme biçimi oluşturmaya özen göstermeliyiz. İşte burada elma sirkesi seçiminin değeri ile karşılaşıyoruz.
İçerdiği çok değerli ve çeşitli maddeler nedeniyle en sağlıklı sıvılardan biridir. Elma sirkesi bedenimizi içten ve dıştan tedavi edebileceğimiz olağanüstü bir doğal ilaçtır. Burada size bedeninizi genel anlamda güçlendirmek ve çeşitli hastalık belirtilerini hafifletmek ve gerekli cilt bakımını yapmak için elma sirkesini nasıl kullanabileceğinizi anlatmak istiyorum.
Doğal elma sirkesinin en etkili kullanım biçimi ve çiçek balı ile karıştırılarak oluşturulur.
1 bardak su
1 tatlı kasığı dolusu elma sirkesi
1 tatlı kasığı dolusu çiçek balı
Hepsi iyice karıştırılır ve sabahları aç karnına küçük yudumlarla içilir. Sürekli kullanım sayesinde öncelikle bedenin bağışıklık sistemi güçlenecek ve sizi pek çok hastalıktan koruyabilecektir. Bu enerji kokteyli ayrıca size canlılık ve güç kazandıracak ve ileri yaşlara kadar sağlıklı ve mutlu kalmanıza önemli katkılar sağlayacaktır.
Sabahları aç karnına içtiğiniz bir bardak elma sirkesi, bal kokteylinin içindeki müthiş zenginliği öğrenmiş bulunuyorsunuz artık. Bedenimiz güçlenir ve bedensel uğraşlara ve strese karşı koyabilecek dayanıklılığı kazanır. Sirkenin içerdiği yüksek orandaki potasyum sayesinde kalp kasları dahil olmak üzere tüm kas yapısıda güçlenecektir. Kramplara karşı, kokteylinizi maden suyu ile hazırlayabilir ve her öğünde 1 bardak içebilirsiniz.
Osmanlı devleti zamanında akşam yemekten sonra misafirlere sunulan içecek varmış hem hazmı kolaylaştırıp hem de fazla yağları eritiyor.
Formül:
4 yemek kaşığı sirke
4 yemek kaşığı bal
4 yemek kaşığı su
Bunu 1 litrelik cam şişiye koyun. İyice çalkalayın. Her yemekten sonra yarım su bardağı için 1 ay sonunda farkı göreceksiniz.
Kepekli saçlar için elma sirkesi: Saç bakımı ve saçınızdaki kepekler için saçlarınızı yıkadıktan sonra son durulama suyuna yani 1 litre suya 1 çay bardağı elma sirkesi koyun ve saçlarınızı bu su ile durulayın. Bu işlemi bir süre her saçınızı yıkadığınızda uygulayın. Saçlarınız kepekten arınacak ve parlaklaşacaktır.
Sivilceler için elma sirkesi: 1 çay bardağı elma sirkesine yarım çay bardağı su ekleyin ve bir parça pamuğu bu karışıma batırıp sivilce üzerine bir süre kompres yapın. Faydısı olduğunu göreceksiniz.
Cilt lekeleri için elma sirkesi: Bir kaba yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi koyup kaynatın. Daha sonra bu su ile yüzünüze buhar banyosu yapın. Ayrıca yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü 3-4 günde bir silebilirsiniz. Cilt lekeleri için oldukça faydalı.
Fazla kilolar için elma sirkesi: Bir bardak suyun içine 1-2 tatlı kaşığı elma sirkesi koyun. İçine 1 tatlı kaşığı bal ekleyip sabahları düzenli olarak aç karnına için. Fazla kilolarınıza faydası olduğunu göreceksiniz.
Varisler için elma sirkesi: Yumuşak bir havluyu elma sirkesinin içine batırıp sıkın ve havluyu bacaklarınızın varısli olan bölgesine sarın. Bacaklarınızı yüksek bir yere kaldırarak yaklaşık 45 dakika kadar dinlendirin. Bu işlemi mümkünse sabah akşam tekrarlayın.

İlgili Makaleler

Yorumlar 2

  1. Elma sirkesi hakkında baya yazı okudum. Geçende bitki uzmanının biri elma sirkesi hakkında konuşuyordu o konuşunca biraz hevesim gitti aslında o söyleyince nedense antipati oluşuyor ama elma sirkesinin faydaları gerçekten çok fazla bunu biliyorum elma sirkesinin yararları saymakla bitmiyor o yüzden bence kullanın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu