İbrahim SaracoğluŞifalı Bitkiler

Civan Perçemi Kürü Nasıl Yapılır?

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu civanperçeminin bir çok faydalı kısımlarından özellikle 2 tanesine çok dikkat çekti. Biri Hepatit-B için diğeri ise ağrılı regl dönemi için olan. Bizde İbrahim Saraçoğlu’ndan aldığımız bilgilere dayanarak sizlere bu kürlerin nasıl yapıldığını nasıl uygulandığını yazmak istedik.

  • Kür 1 : Hepatit-B hastaları için

Bir tatlı kaşığı (yaklaşık 2 gram) civanperçemi, bir su bardağı suda ağzı kapalı ve kısık ateşte kaynatılır.Soğuduktan sonra süzülür.

Bir hafta boyunca her gün akşam yemeklerinden en erken 2 saat sonra bir su bardağı içilir. Bir haftayı tamamladıktan sonra, bir hafta ara verilmesi gerekmektedir. Toplam 4 hafta uygulanmalıdır ve her haftanın sonunda bir hafta ara verilmelidir. Yani toplamda 8 haftanızı alan bir tedavidir. Bu 8 haftadan sonra 1 ay ara vermelisiniz ve aynı kürü aynı şekilde bir defa daha uygulayın ve sonlandırın. İleri ki tarihlerde zaman zaman yine bu şekilde uygulayabilirsiniz.

  • Kür 2 : Bayanların sancılı geçen regl dönemlerine karşı

Regl dönemine 3 gün kala uygulamaya başlanır ve bitimine kadar kürü kullanmaya devam edilir.

Bir tatlı kaşığı civanperçemi (yaklaşık 2 gram), bir bardak suyu tencerede kaynatın, su kaynarken civan perçemini içine atın. Ağzı kapalı olarak kısık ateşte 3 dakika demleyin. Soğuduktan sonra Süzün.

Regl dönemine 3 gün kala her gün sabah ve akşam bir su bardağı içiniz. Her gün taze olarak hazırlayın. Reglinizin bitimine kadar devam edin ve her regl döneminizde bu kürü hazırlayarak tüketin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu