Bitkisel KürlerGenel

Alternatif Tıp Uzmanı Elmira İnal’dan Bitkisel Kürler

İkbal Gürpınar’ın programına katılan azeri kökenli doktor Elmira İnal şifalı bitkiler ve yağlar ile güzellik bakım ve sağlık konularında açıklamalar yaptı.

TERLEME İÇİN:

GEREKLİ MALZEMELER :
* 1 adet patlıcan
* 1 bardak su,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Patlıcanın kabuğu soyulur. Kabukları, kaynayan suyun içine atılıp, 3 taşım kaynatılır. 30 dak demlendirildikten sonra, günde 2-3 defa ılık olarak içilir.
* Ayrıca, el ve koltuk altı terlemelerinde pudra şekeri çok faydalıdır. Bu bölgeler pudra şekeri sürülerek 30 dak bekletilir.
AĞRILAR İÇİN : Kekik yağı, andız yağı, biriye yağı, papatya yağı, eşit oranlarda karıştırılıp bel, boyun, diz gibi ağrıyan bölgelere sürülürse, ağrıları keser.
KABIZLIK İÇİN : 1 yemek kaşığı zeytin yağı, dilin altına yavaş yavaş konulur ve 20 dak bekletilir.
BAĞIRSAK KURTLARI İÇİN : 3 adet limonun veya portakalın kabuğu, kabuğun içindeki beyaz kısımlarla birlikte 10 günde 3 defa yenirse, bağırsak kurtlarını döker.
VÜCUT MANTARI VE KULAK MANTARI İÇİN : Kulak mantarı için, kulap çöplerin, kantaron yağına batırılıp, sürülür.*Papatya çayı, mantar ve kaşıntılar için çok faydalıdır. Papatya çayı yapılıp içilir.* Siyah çayı demleyip, içine, İran kınası konulru ve muhallebi kıvamına gelene kadar karıştırılıp, kaşınan bölgelere sürülür. *Kaşınan yerelere, limon ve domates dilimlenip, sürülür.
Ayrıca programda İkbal Gürpınar kendi kullandığı ve uyguladığı soğan kürünü izleyenlerine tavsiye etti. Her derde deva olabilecek bir sağlık kürü olan soğan kürü zararsız ve herkesin kullanabileceği bir bitki kürüdür.
İKBAL’İN SOĞAN KÜRÜ
GEREKLİ MALZEMELER :
* 4-5 adet kurusoğan
* 2,5 lt su
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Soğanların kabuklarını soyup, elinizle kırdıktan sonra düdüklüde 10 dak kaynatın. Ilıkdıktan sonra süzün. Gün içinde hazırlamış olduğunuz soğan suyunu için. 20 gün kullandıktan sonra, 20 gün ara verin. 20 daha kullanın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misin?
Kapalı
Başa dön tuşu