Ahmet MarankiGenel

Ahmet Maranki Kainat Eczanesi’nden Şifalı Kürler

Ahmet Maranki‘nin  katıldığı tv proğramlarında bahsettiği Kainat Eczanesi‘nden şifalı bitkisel kürler ve kür tarifleri.. Ahmet Maranki’nin kainat eczanesi çerçevesinde yani kainatın bize sunduğu gıdalar bitkiler ile hazırlanabilen şu kürü bu kürü diye nitelendirebileceğimiz pekçok formül bulunuyor. Bunlardan sizler için seçtiğimiz kürleri sunuyoruz.
-Vücuttan ödem atmak için kür:
Sapları ile birlikte bir bağ maydonozu 500 gr. suda 3 taşım kaynatın ve hergece yatmadan önce 2 bardak için.
aynı işlemi ısırgan otunu ve saplarını kullanarak da yapabilirsiniz. iki bitkiyi karıştırmadan ayrı ayrı yapın. bir gün maydonoz,birgün ısırgan kaynatıp içebilirsiniz yada hangisini isterseniz o bitkiyi kaynatıp suyunu için.bu kürü 7 ile 21 gün arasında uygulayın.

Saçlar için kür:
saçları,cildi ve vücudun heryanını besleyen kandır. kanınızın temiz olması cildinizde,saçlarınızda ve tüm vücudunuzda sağlık demektir. kanınız temizlemek için kozmik beden temizliği yapın. bunun içi önemli nokta kozmik beden temizliğinin,dr. maranki nin söylediği tarihler arasında yapmanızdır.İlk bahar da ve sonbaharda yapılır.yani ayın çakim kuvvetine göre yapılır. diğer zamanalrda yapılan detoks fayda vermez.

Saçlarınıza kür;
çam yağı,sarımsak yağı,ısırgan yağı,
badem yağı ve zeytin yağlarından eşit miktarlarda karıştırın ve saç diplerinize firiksiyon yaparak yedirin.başınıza bone geçirip sabah kadar tutun.1. hafta her akşam uygulayın.
2. hafta gün aşırı uygulayın ve 3. hafta her sabah aynı işlemi yapın. yarım saat bekletin ve kayısı sabunu kullnarak yıkayın ve durulama suyuna 1 su bardağı üzüm sirkesi ilave edip durulayın. saçlarınız kuvvetlenecek,güçlenecek,dökülmesi duracak ve dökülenlerin yerine yenisi çıkacaktır.

Kalp damar hastalıkları için kür:
kırmızı alıç:
yaparaklarıya,çiçekleriyle ve kendisiyle birlikte kaynatıp çayını yapın ve 20 gün boyunca için.
hergün öğün aralarında taze havucu sıkın,içine 1 tatlı kaşığı zeytin yağı ialve edin ve için.aynı zamanda havuç suyu kemik gelişimine faydalıdır. kemik erimesine karşı koruyucudur. toksin atıcıdır kalp damar hastalıklarına karşı önleyicidir.

Hipertiroid için kür:
Hergün bir demet dereotu yiyin. bunun yanısıra maydonoz ve tere tüketin. ayrıca beyaz lahanayı  çiğ olarak tüketin.

Reflü için kür tarifi:
Patates,beyaz lahan,ve havucun suyunu çiğ olarak sıkın. içine 1 tatlı kaşığı zeytin yağı ilave edip aç karnına 2 bardak için.bu kürü 1 hafta boyunca uygulayın.

Boyun ve kas ağrılarına kür tarifi:
*hardal yağı
*biberiye yağı
bu yağalrı eşit miktarlarda karıştırın ve omurga boyunca aşağıdan yukarıya doğru masaj yaparak sürün. sitreç filmle sarın ve sabaha kadar bekletin. sabahleyin sitreci çıkartıp o biögeyi sıcak su-sirke karşımı ile silin.bu uygulamayı her gece yapın.

Tiroid için kür tarifi:
cevizin kabularını kırın ve ceviz içlerini ortalarındaki perdeleriyle birlikte suda 5 gün boyunca bekletin. ve 5 gün sonunda bu sudan hergün 1 bardak için. aynı zamanda boğazın dışından da ceviz yağı sürerek bu kürü destekleyin.

Marankiden sağlık öğütleri:
*patatesin kızartmasını değil ,haşlamasını tercih edin.patatesin kabuklarını iyşce yıkayıp haşayın ve kabuklarıyla birlikte tüketin. çünkü patatesin kabuğunda tam 16 tane antioksidan maddesi vardır.
*hibrit tohumdan üretilen besin maddeelerini yemeyin.
*her besini mevsiminde tüketin.
*asitli içecekler,fesfood yiyecekler ve hormonlu besinler yemeyin.
*tatlı yı ya yemekelrden önce yiyin,yada yemeklerden 2 saat sonra tüketin.
*öğünlerde karbon hidratlarla-proteinleri karıştırmayın.
*pırasa,kereviz,turp,maydonoz böbrek taşalrını düşürmekte çok etkili sebzelerdir.
* doğru nefes alıp verin. eğer bir dakikada 4 defadan fazla nefes alıp veriyorsanız bu sizin ömrünüzden gidiyor demektir.bunun için,
içinizden 4 e kadar sayarak yavaş yavaş nefes alın,
4 e kadar sayarak bklyin,
4 e kadar sayarak yavaş yavaş nefesinizi verin,
4 e kadar sayarak bekleyin ve yine 4 e kadar sayarak nefes alın.

İlgili Makaleler

Yorumlar 6

 1. Hasan Tahsin ARIKAYA dedi ki:

  Yeriniz nerede

 2. HaZal dedi ki:

  Benim bir tanıdğımın yumurtlıklarında sorun war yaklaşık bir senedir doktora gidiyor menepoz diyolar kızın daha yaşı 26,dır yumurtalıkların bitmiş dediler bunun iÇin ne yapabilir

 3. hasan dedi ki:

  merhaba sızde hepatit c ılacları varmıdır

 4. zakir dedi ki:

  Ben gücten duştum neyapmam lazım

 5. murat dedi ki:

  Bu eczane Nerede arkadaşlar

 6. Maranki sürekli kainat eczanesi deyip duruyor kainat eczanesi nedir gerçekten? Yani böyle bir eczanemi var yoksa bildiğimiz kainat mı kastettiği? Bu maranki zaten diline bii doladımı daha bırakmıyor sürekli kainat eczanesi diyor bende merak ettim 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu