Gebelik & DoğumGenel

Tüp bebek tedavisi hakkında tavsiyeler

Bebek sahibi olmayı neredeyse tamamı çocuk sahibi olmak ister ancak her yüz çiften yaklaşık olarak 15 çift bebek sahibi olamama soru ile karşılaşmaktadır. Bu sorunun tedavilerinden biri olan Tüp Bebek Yönteminin uygulaması süresince uymanız gereken tavsiyeleri irdeledim sizler için. Gelin bakalım ne gibi bilgilendirmeler belirtiliyor…
– Tedavi süresince en büyük düşmanınız strestir. Bu konudaki endişelerinizi doktorunuz, eşiniz veya yakın bir arkadaşınızla paylaşarak azalmaya çalışın.
– Sevdiğiniz yiyeceklerin tüketimini abartmamak koşulu ile aralıklı olarak kendinizi ödüllendirme amaçlı yiyebilirsiniz.
– Aklınıza takılan soru ve sorunlarınızı sürekli olarak kaleme alın ve randevularınıza giderken yazdıklarınızı yanınıza alarak doktorunuza yöneltin.
– Doktorunuzun önediği ilaç tedavisini özenle uygulayın. İlaçların kullanımı hakkında aklınızdaki tüm sorulara net cevap aldıktan sonra kullanmaya başlayın.
– Uykunuza önem göstermeyi ihmal etmemelisiniz.
– Bu süreçte sigarayı kesinlikle bırakmalısınız. Bunu bir fırsat olarak görün ve hayatınızdan çıkarmaya çalışın.
– Kendinize ve bebeğinizin oluşacağına olan inancınızı asla kaybetmeyin.
İşte bu tavsiyeler ışığında tedavinizin olumsuz sonuçlanma olasılığının önüne büyük ölçüde geçeceksiniz.

İlgili Makaleler

Yorumlar 5

  1. Fatma dedi ki:

    bence en önemlisi moral ve tabi herşey oldugu gibi birazcık da şans; ayrıca gittiğiniz merkezdeki doktor ve diğer çalışanlarında çok öenmi var denemekten korkmayın ve 1.de olacak diye bir kaide yok ama en önemlisi moral

  2. haklısınız valla. benimde doktorum selman laçin. tedavi sırasında sürekli terapi görüyorum adeta. moral çok önemli. demek sizin bir çocuğunz oldu ne mutlu acaba bende bebişimi kucaklayabiliecekmiyim.

  3. gerçektende yazılanlar çok doğru benim doktorum selman laçindi kendisinden çok memnun kaldım iyi bir tedavi ve hamillelik süreci geçirdim şimdi bir çoçuğum var hem süreç hem doktor tüp bebeğin kilit noktası bence deneyecek herkes bunlara dikkat etmeli.

  4. Doğru tavsiyeler. Moralin yüksek olması, iyi beslenme, alkol ve sigara kullanmama, sabırlı olmanın yanında bir de doktorunu ve hastaneni de iyi seçmek çok önemli mevzu. Çünkü sizin bu tedavinizle uğraşacak insanların güler yüzlü davranması ve gerçekten size ilgi göstermesi çok önemli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu