MODA

Sütyen alırken nelere dikkat etmeli?

Sütyen alırken nelere dikkat etmeliyiz ki çabuk eskimesin, kopçaları kopmasın ve beden ölçüleri tam olsun? Sevgili hanımlar, sütyen hakkında muhteşem bilgiler.
Sutyen stilinizi değiştirmenizin zamanı çoktan geldi. İç giyim mağazasına giderek size ve bedeninize uygun bir iç çamaşırı alın. Eğer çamaşırınızın bel çevresi aşırı büyükse yanlardan sarkar ya da askılar düşebilir. Göğüs bedeniniz zamanla değişebilir. Daha büyük bir bedene ihtiyyaç duyabilirsiniz. Zayıf göründüğünüzü düşünerek eski bedeninizde sutyen almakta ısrar etmeyin.

sutyen-alirken

Sutyen kullanımını ve alımının püf noktaları
Üçlü kancası ve destekli olanları tercih edin.
Sutyeninizi denediğinizde kenarlarının vücudunuzu sardığından, askıların sıkmadığından emin olun.
Göğüsler için mükemmel pozisyon, dirsekler ve omuzlar arasında ortada durmasıdır. Sutyeniniz göğüslerinizi daha fazla ön plana çıkarabilir. Çoğu kadının ise, dik göğüsler için, yanlış bir uygulama olarak sutyen askılarını çok yukarı kaldırır.
Göğüsleriniz sutyeninizden taşıyorsa, yeni bir beden edinme zamanınız gelmiştir.

Göğüsleriniz sutyende kayboluyorsa, daha küçük bir sutyen almalısınız.


Sutyeninizden sırt yağlarınız taşıyorsa, sutyeninizin askıları çok sıkı olabilir ya da sutyeniniz çok büyük olabilir.
Askınız düşüyorsa, sutyen kenarı ölçünüz yüksek olabilir daha düşük ölçülerini tercih edebilirsiniz.
Göğsünüze uygun yarım sutyenler daha dik görüntü sağlarken, bedenler arasındaki ölçü farkları az olduğu için her bedeni giyilebilir.
Sertliğini kaybeden göğüsler için, süngerli ve telli sutyenler de tercih edilebilir. Bu tür modeller tişörtlerle giyildiğinde oldukça dikkat çekici olur.
Büyük göğüslü kadınlar göğüsleri tam saran, kalın askılı sutyenleri tercih edebilir. Bu onların göğüs boyutlarının daha normal görünmesini sağlayabilir.
Her kadın dikişsiz sutyeni tercih eder. Bel çevresi kalın olan kadınlar estetik kesimli, dikişsiz ve bel çevresi geniş olan sutyenleri tercih edebilir. Yanlardan yağların sarkmamsı için askıların olabildiğince uzun tutulması önerilir.
Çoğu kadın sutyen kemeri geniş, göğüs bölgesi küçük iç çamaşırı giydiği için kendini suçlu hisseder. Ama bedeninize ugyun olan ve güzel görünen modeli almaktan çekinmeyin.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mehmet Yilmaz dedi ki:

    En şık miss claire iç giyim ürünlerini %15 indirimle alabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misin?
Kapalı
Başa dön tuşu