GenelGüncel Haberler

Sinem Yurdanur Ölü Bulundu!

6 Temmuz 2010 yılında ortadan kaybolan ve 2 yıldır Müge Anlı’nın programı aracılığıyla da aranan Sinem Yurdanur ölü olarak bulundu!

sinem

İki yıl boyunca anne Yurdanur’un feryatları televizyon ekranlarından tüm Türkiye’nin yüreğini burktu. “Ölü ya da diri kızımı artık bulmak istiyorum” diyen anneye kötü Haber 31 ayın sonunda geldi.

Uludağ Üniversitesi öğrencisi 18 yaşındaki Sinem Yurdanur’un cesedi, İnegöl’ün Çayyaka ile Boğazova köyleri arasında bulundu. Genç kızın cansız bedeni battaniye sarılı bir şekilde gömülü olduğu topraktan çıakrtıldı.

Tüm Türkiye’nin adeta tek yürek olduğu ve gündemden hiç düşmeyen Sinem olayında iki yıl süresince 60 kişi şüpheli olarak göz altına alınmış, 11 kişi de tutuklanmıştı. İnegöl’ün Çaykaya – Boğazköy civarında bulunan genç kız için daha önce güvenlik güçleri tarafından Akören ve Paşaören köylerinin yakınlarında arama yapılmıştı.

Sinem’in Cesedi 2 Yıl Sonra Nasıl Ortaya Çıktı?

Alınan bilgiye göre 2 yıldır hiçbir Haber alınamayan Sinem’in cesedi polise yapılan bir itiraf sonucu ortaya çıkarıldı. Sinem’i öldürdüğü idddia edilen ve daha sonra intihar eden eski sevgilisi Emrah Kaya’nın yakın arkadaşı Rıfat A.’nın, gördüğü rüyalardan dolayı vicdan azabı çektiği ve daha fazla dayanamayarak polise gerçekleri açıkladığı öne sürülüyor.

İtirafta bulunan Rıfat A. da Emrah Kaya’nın silahla kendisini vurarak intihar ettiği uyuşturucu operasyonu sonucunda tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Kayıp kızın soruşturmasını sürdüren polis Rıfat A.’nın ifadesine bir kez daha başvurmak isteyince savcılıktan alınan izinle görüşme gerçekleşti ve acı gerçek ortaya çıktı.

Sinem’in uzun bir süredir rüyalarına girerek kendisini rahatsız ettiğini ve artık büyük bir vicdan azabı çektiği için zaten itirafta bulunmayı düşündüğünü ifade eden Rıfat A, Emrah Kaya’nın Sinem’i döverken boynunu kırdığını ve ölümün o şekilde gerçekleştiğini dile getirdi. Rıfat A., genç kızın boynunun kırılması sonucu ölmesi üzerine Emrah’la cesedi çarşaf ve battaniyeye sarıp arabanın bagajına koyarak Çayyakan Köyü Boğazova Mevkisi’ndeki uçuruma attıklarını itiraf etti.

Bursa H Tipi Cezaevinde çete davasından tutuklu bulunan Erdal Güneş de Eylül 2012’de verdiği ifadede Sinem’in sevgilisi Emrah Kaya tarafından dövülerek öldürüldüğünü ve arabayla Akören köyüne götürülerek uçurumdan atıldığını söylemiş, ancak yapılan araştırmalar sonucu söz konusu yerde genç kıza dair hiçbir ize rastlanmamıştı.

sinem-yurdanur

Kaynak: Stargündem

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Aslı Karataş dedi ki:

    AAAAAA. ÇOK ÜZÜLDÜM GERÇEKTEN .. ALLAH RAHMET EYLESİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu