GenelRüya Tabirleri

Rüyada tecavüze uğramanın anlamı

Cinsel saldırı, tecavüz rüyaları en rahatsız edici rüyaların başında geliyor. Hayatta cinsel tacize uğrayan kişiler bunu rüyalarında görebiliyor…

En can sıkıcı ve ürkütücü rüyanın ardındaki sır.

Cinsel saldırı, tecavüz rüyaları en rahatsız edici rüyaların başında geliyor. Hayatta cinsel tacize uğrayan kişiler bunu rüyalarında görebiliyor…

Cengiz Bey, cinsel ilişkiye zorlama – tecavüz gibi rüyalar ne anlama gelir?

Hayatta istemediğimiz bir şey boyun eğmek zorunda bırakıldığımızda bu olayı kişiliğimize bir tecavüz gibi algılıyoruz. Bu rüyaları anlamada anahtar değerde kullandığımı kelimeler var. Cinsellik kısmını bir kenara bırakırsak karşımıza “zorlama” ve “tecavüz” çıkar. İşte, bu rüyaların hayattaki karşılığı budur.

TACİZE UĞRADINIZ MI?

O zaman olayın cinsellikle bir ilişkisi olmadığını söyleyebilir miyiz?

Bazı araştırmacılar, çocukluğunda tecavüze, cinsel istismara uğramış yetişkin kişilerde bu rüyalara rastladıklarını bildiriyorlar. Yani çocukluklarında yaşadıkları travmanın etkisi şimdiki yaşamlarında da devam ediyor ve rüyalarda kendini gösteriyor. Benim karşıma henüz böyle bir durum çıkmadı. Buna rağmen bu tür rüya görenlerde bu olasılığı dikkate alıyorum. Çocukluklarında veya geçmişlerinde herhangi bir cinsel taciz veya tecavüz yaşayıp yaşamadıklarını muhakkak sorguluyorum.

Tecavüz rüyalarının hayatta bir karşılığı var mı?

İnsanlar, hayatında belli bir ilişkiye zorlandığında ya da kişisel alanına sürekli müdahale gösterildiğinde bu tür rüyaları görebiliyor. Örneğin işyerinde sürekli baskı altında tutulan bir kişiyi ele alalım. Sürekli istemediği şeylerin yapmak zorunda bırakılmasını rüyasında kendisine bir tecavüz rüyası olarak ortaya koyabilir.

“Tecavüz” rüyada baskı anlamına mı gelir?

Tecavüz, bir tarafın kurduğu baskıdır. Bu durumda kişi, aslında istemediği şeylere boyun eğmiştir. Bunu yaptıranın kim olduğu önemli değildir. Sonuç olarak kişi yapmak istemediklerine zorlanmıştır.

İlgili Makaleler

Yorumlar 2

  1. Hkv dedi ki:

    Rüyamda gece zifiri karanlıkta bi ew ortamımdan ailem ile beraber kendi evemize gidicektik erkek arkadaşım annenlerle gitme bn bırakacam dedi daha sonra annemlerden önce aşağı indim ve erkek arkadaşımı aradığımda telefonu kapalıydı . Dişarı ise çok karanlık ve ürkütücüydü bnde taksi çağırdım ewe gitmek için . Nedense takside şoförün yanında oturdum ve bacak bacak üste üste atark sigara taktım . Sonra taksicinin bana tecavüz etti ama o anı görmedim sadece tecavüz ettiğini biliyordum . Ewe bi şekilde geldim ve iç çamaşırıma baktığımda kocaman beyaz bi şey gördüm ama çok fazla beyaz sıvı bişey akıyordu . O şiddetle anne abla diye bağırdım onların gelmesiyle annemle göz göze geldik ve annem bana bakarak ağladı . Sonra bi an kendimi çatıda gördüm intihar etcektim ablam arkamda yapma diyerek geri çevirdi.
    Hala rüyanın etkisideyim taksiye binemez oldum . Bilgi verin lütfen ..

  2. seda dedi ki:

    uyamda bi dugundeyiz ailem orda oynadik biraz ben arkadaslarimla kactim is gorusmesine gitmistim yanimda arkadasim var cv doldurduk patron gelince istemiyouz ddi.zaten maaslari zor veriyorum bende beklettikleri icin kizdim biraz merdivenlerden inerken kolunu kapiya dayadi sesi kisik bi sekilde tadiniza bakim ddi biz tam cikarken kapiyi kapatmaya callisti arkadasim kacti ben kafami soktum kalcamdan yakaladi hem kaciyorm hem adam beni tutuyo Bagiriyorum kimse yok goguslermi emdikendimi yola zor attim bi kac adam var yardim edin diyorum bu hala devam ediyorum sevinyorum kurtldum diye yola ciktik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu