GenelRüya Tabirleri

Rüyada Cinsel İlişki Cinsi Münasebet Görmek Rüya Tabirleri

Rüyada cinsel ilişkide bulunduğunu görmek, kişinin, din ve dünyalık olarak istediği şeye kavuşmasına; lezzete, menfaate, rahatlamaya ve iç huzuruna ermeye; Kendi eşiyle cinsi münasebette bulunduğunu görmek, eşinden arzu ettiği şeye nail olmaya, eşinin de kendinnden umduğu şeye kavuşmasına; Bir çocukla münasebette bulunmak bir bilaya duçar kalmaya, Bir delikanlı ile bu işi yapmak sonsuz bir meşakkate uğramaya, Çirkin ve eski elbiseli bir kadınla cinsi münasebette bulunmak şerre, mütesetter ve iyi giyimlir bir kadınla bu işi yapmak hayra; Erkek kardeşiyle bu işi yapmak, onun tarafından aşağılanıp horlanmaya, Yoksul kimsenin oğluyla cinsi münasebette bulunması, onu ilim tahsili için hocaya/ okula göndermesine; zengin ise oğluna mal ve dünyalık bırakmasına, Kendi kendine cinsi münasebette bulunduğunu görmek kimseye himmet etmemeye, iyiliğini bekleyenlerden bunu esirgeyerek cimrilik etmeye; bunu yapan kimse fakir ise hastalanmasına yahut nikah düşmeyen bir yakınına yaklaşmasına dalalet eder.


Rüyada cinsi münasebet görmek yardımla yorumlanır. Rüyada bir kadınla sevişmek çok büyük bir mevkie çıkmış bir kisiden büyük bir yardim göreceğine; tanımadığı bir kadınla sevişmek ve cima etmek hükümet tarafından bir yardim göreceğine, bir düşmanla cinsi münasebette bulunmak ona karşı üstünlüğe ve zafere işarettir. Her hangi bir hayvanla zi-na ettigini görmek, hayır için başladığı bir isi tamamlayamayacağına delalet eder. ibni Kesir’e göre: rüyada birleşme görmek hayra ve sevince delalet eder. Nikah geçmeyen biriyle birleşmek meşru olmayan çocuğa, düşmanının kendisi ile birleştiğini görmek, ona üstün gelecegine delalet eder. Cafer-i Sadik (RA) ‘a göre: rüyasında bir kimse ile birleşip üzerine gusül etmesi gerektiğini görmek rüyasının tabiri, eger rüyada tatmin olmuşsa, batıldır. Çünkü bu rüya şeytanidir. Zina rüyası hiyanete delalet eder. Komsusunun karisi ile birleşme yaptığını görmekte hayır yoktur. Bir başka rivayete görede: Rüyada cinsi münasebette bulunmak büyük bir rütbeye işaret eder.
Rüyada görülen cinsi münasebette meni görülse ve uyandığında üzerine guslün farz oldugunu görse, bu rüya batıl bir rüya oldugundan tabir edilmez. Düşmanı ile cinsi münasebette bulunduğunu gören kimse, düşmanına galip gelir. Dostlarının birisiyle cinsi münasebette bulunduğunu gören kimse, on lara iyilik eder. Tanımadığı bir adamla cinsi münasebette bulunduğunu gören kimse, malca israf eder. Münasebette bulunmak borcu ödemeye, üzüntü ve kederli kimsenin, üzüntü ve kederden kurtulmasına işarettir. Rüyada cinsel iliski de bulunmak istediği bir kadının erkek oldugunu gören kimse, memur olmak istiyorsa, olamaz ve ümit ettigi sey de vücuda gelmez. Rüyada küçük bir kızla cima ettigini gören kimse, bakire bir kızla evlenir. Bazı tabirciler de demişlerdir ki rüyada bir çocukla cinsi münasebet yaptığını gören kimseye, bir musibet ve bela erişir. Bir delikanlı ile cinsi münasebette bulunduğunu gören kimseye, nihayeti olmayan bir meşakkat isabet eder. Bir kimse rüyada kadınla cinsi münasebette bulunduğunu görse ve o kadın da örtülü olsa, hayra işarettir. Bir insanin rüyada tanımadığı bir kadınla cinsi münasebette bulunmasi, o kadının görünüşünce o insana anz olacak işlere ve o nisbette işinin tamamlanmasına işarettir. Eğer o kimse zengin ise, çocuk için birtakım şeyler bağışlamasına ve malik olduğu seyleri ona vasiyet edip ve buna dair de vasiyetname yazmasına işarettir.
Rüyada cinsi münasebette bulunmak, yolculuk, harp, yapma gitmek, sefere çıkmak, savaşmak ve insanin din ve dünyaca istediği seyden muradına kavuşmasına işarettir. Rüyada hanimi ile cinsi münasebet yaptığını gören kimse, hanımından umduğu seye veya hanimi kendisinden ümit ettigi seye işarettir. Zina eden bir kadınla cinsi münasebette bulunduğunu gören kimseye, haram bir mal isabet eder. Cennet hurilerinin birisiyle cima ettigini gören kimse, o kadının güzelliği nisbetinde dini emirleri yerine getirir. Cennet hurilerinin birisiyle cima ettigini gören kimse, sevinç ve ferahlıkla dini bahislerden hayırlı bir şey duyar. Bir kadın rüyada başka bir kadınla cinsi münasebette bulunduğunu görse, o kadının münasebette bulunduğu kadının sırrına muttali olmasına, fikir ve hareketlerinde bulunduğu kadını tanımıyorsa, boş bir isle uğraşmasına işarettir.
Evli bir kadın, rüyada başka bir kadınla cinsi münasebette bulunduğunu görse, kocasından ayrılacağına işarettir. Bir kimse rüyada bir ölüyle münasebette bulunduğunu veya ölünün kendisiyle cinsi münasebette bulunduğunu görse, o kimsenin öleceğine işarettir. Bir kimse rüyada cinsiyet organı ile kendi kendine cinsi münasebet yaptığını görse, o kimsenin himmet etmemesine ve iyilik etmesi lazım gelenler için cimrilikte bulunmasına, malını israf ederek sarfetmesine ve eşini boşamasına işarettir. Eğer bu rüyayı gören fakirse, onun şiddetli bir hastalığa yakalanmasına, bazen de kendisine nikahı haram olan kadına yaklaşmasına işarettir.

Yuxuda cinsi elaqede oldugunu gormek

Xəyalda dahi olma, səyahətin, müharibənin, gedişin, xəyanətin, döyüşün və insanın dininə və dünya arzusuna qovuşma əlaməti.

Azeri takipçilerimizinde anlayabilmesi için Azerice bir tanım yapmaya çalıştık. Umarız faydası olur.

İlgili Makaleler

Yorumlar 16

 1. Mereba ben kendi eşimle cinsel munasibette oldum bu ruya ne anlama geliyo? Lutfen aciklayin

 2. İrade dedi ki:

  Salam yuxuda oz yaxin oglan dostumla evlendiyimi sonrada cinsi elaqede olub usagimiz oldugunu gordum menasi nedir xaish edirem deyerdiniz

 3. Ali dedi ki:

  Rüyamda annem ve kız kardeşim ile seviştiğimi gördüm.Annemin üzerinde kırmızı ip incecik bir tanga, kızkardeşimin ise kısa bir şortu vardı.
  Önce odadan kaçmaya çalıştım ama ardından beni kollarımdan tututp zorla birlikte oldular.
  Uyandığımda kendimden çok utandım ve o gün boyunca kendime gelemedim.Gariptir ki kızkardeşimin o gün beni sürekli gözleriyle süzdüğünü hissettim sanırım çok garip olaylar dönecek bu evde.

 4. firat dedi ki:

  Annemi ve esimi babamla iliskiye girerken gordum ayni yatakta acaba bu neyi gosteryor.cok korkunctu

 5. ahmet dedi ki:

  İlknur, teyzenin oğlunu istiyorsun sanırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu