Beslenme

Moringa Çayı Nasıl Yapılır, Zayıflatır mı, Faydaları

Moringa çayı şuan yeni yeni popüler olmaya başlayan bir çaydır. Özellikle sosyal medyada çok fazla görmeye başladık. Güney asyaya özgü bir çaydır. İçerisinde çok fazla vitamin ve aminoasit içeriyor bu yüzden biraz diğer çaylardan farklıdır. Moringa aslında bir ağaçtır bu yüzden farklı şekilleri vardır. Kabuğundan, dallarından, yaprağından faydalanılabiliyor bu yüzden moringa ağacı mucize ağaç olarakta biliniyor. Ayrıca silindir ağacı olarakta biliniyor.

İçeriğinde A, C, E vitaminlerini ve 9 çeşit aminoasit içerdiği için besin değerinden yüksektir. Bu yüzden özellikle düzenli egzersiz yapanların spor sonrasında tüketmesi tavsiye edilmektedir. Bilimsel çalışmalar ortalama 21 gram çayda 2 gram protein olduğunu söylüyor. Aynı şekilde moringa antioksidan bakımından zengin, besin değeri yüksek olduğu için faydalıdır.

Moringa Çayının Faydaları Nelerdir?

E vitamininden zengin olduğu için özellikle cilt ve beyin sağlığı için çok faydalıdır. Yağ formu özellikle el kremlerinde ve şampuanların içinde çok kullanılır. Moringa da yağ formu mevcut olduğu için cilde iyi gelmektedir. C vitamini içermesinden dolayı bağışıklık sisteminin güçlenmesine, karaciğerde ki fazla toksinlerin atılmasına, arındırılmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca yüksek kan şekerinin hızlı yükselmesini engelleyerek vücudun diyabetten korunmasına yardımcı olabiliyor.

Moringa Çayı Zayıflatır Mı?

 

 

Her sene yaza doğru bir bitki çayı zayıflattığı iddiasıyla meşhur oluyor.  Bu senenin favori zayıflatan çayı moringa çayı oldu. Peki moringo ağacı çayı zayıflatıyor mu?  Metabolizmanın hızlanmasını destekliyor, ödem atımına yardımcı olduğu için zayıflamanızı dolaylı yollarla destekleyebilmektedir.  Ama moringa çayı zayıflatıyor mu bu konuda çok fazla bilimsel çalışma olmadığı için tam anlamıyla birşey söylemekte mümkün olmamaktadır. Çay çok fazla ilgi gördüğü için ilerleyen zamanlarda yapılan araştırmalar artacaktır ve sizlere o zaman daha net bilgi verebileceğiz.

Moringa Çayını Kimler Tüketmemelidir?

Peki moringa çayını kimler içebilir, kimler içemez birazda buna değinelim. Özellikle gebelerin, böbrek hastalarının ve çocuk emziren annelerin tüketmesi tavsiye edilmez.

Bu sadece moringa çayı için geçerli değil diğer tüm bitki çaylarını da tüketirken neye iyi gelip gelmediği iyi araştırılmalı ve ona göre tüketilmelidir.

Moringa Çayı Nasıl Yapılır? Nereden Temin Edilir? Moringa Çayı Fiyatları

Daha yeni yeni meşhur olan bu çayın genel olarak internetten üzerinden satışı yapılmaktadır. Moringa çayı fiyatları, içerisinde 20 adet poşet çay bulunduran 1 paketi yaklaşık 10 TL civarında satılmaktadır. Moringa çayı fiyatı diğer çaylara göre biraz daha fazladır. Bunun nedeni de ülkemize yeni yeni ticaretinin yapılıyor olmasıdır. İnternette moringa çayı satan kullanıcılar artı olarak gece kızı çayı diye bir ürün daha satıyorlar. Gece kızı çayı nedir, gece kızı çayının faydaları nelerdir bunlardan da ilerleyen yazılarımızda siz değerli kadin34.com kullanıcılarına araştırıp, bilgi vermeye devam edeceğiz.

Aramızda bu çayı kullanan veya kullanmayı düşünenler illa ki vardır. Kullanan okurlarımız bize fikirlerini aşağıdan yorum yaparak bildirirlerse daha fazla kişiye yardımcı olmuş oluruz. Bilgi paylaşımı güzeldir. O yüzden bu çayı kullandıktan sonrada buraya gelip yorum yaparsanız çok seviniriz 🙂 . 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu