Ahmet MarankiGenel

Maranki Cosmic Üzüm Ekstraktı ve Üzüm Çekirdeği Tozu!


Ahmet Maranki yeni ürünü Cosmic Üzüm Ekstraktı hakkında ve Üzüm çekirdeği tozu ürünü hakkında bilgiler verdi.
Cosmic Üzüm Ekstresi, Cosmic Üzüm Çekirdeği Ekstraktı – Özütü ve Cosmic Üzüm Çekirdeği Tozuhalkımızın hizmetine sunularak hem insanlığa büyük fayda sağlayacak bir ürün daha üretilmiş olacak, hem de şimdiye dek yapılmış olan büyük israfın önüne geçilecek.Türkiye’de bir ilk olan Cosmic Zeytin Yaprağı Ekstraktı’nın ardından hizmete sunulan Cosmic Üzüm Ekstresi, Cosmic Üzüm Çekirdeği Ekstraktı – Özütü ve Cosmic Üzüm Çekirdeği Tozu hakkında Ahmet Maranki ile konuştuk.Kalp Krizi Riski Azalıyor, Felç Olasılığı Düşüyor!
Sağlık ve Tarım Bakanlığı’nın onaylarıyla 30’a yakın besin destek ürününü, kozmik yağları, kozmik bakım ürünlerini insanlığın hizmetine ilk defa sunan Maranki’ye üzüm çekirdeğinin faydalarını sorduk:
“Son zamanlarda yapılan çalışmalar üzüm çekirdeğinin tespit edilebilmiş en güçlü antioksidan olduğunu, bunun yanında insan sağlığı açısından birçok faydalı madde içerdiğini ortaya koymuştur. Üzüm çekirdeğinin damar sertliğini önlediği, hipertansiyon, kalp krizi ve felç olasılığını düşürdüğü bildirilmiştir.”
Kanser Oluşum Riskini Azaltan Ürün: Üzüm Çekirdeği
Üzüm çekirdeğinin sürekli bilgisayarın basında olan kişilerin göz sağlığının korunmasında da önemli olduğunu belirten Maranki, sözlerine şöyle devam etti: “Üzüm çekirdeği, DNA hasarını azaltarak kanser oluşum riskini de düşürmektedir. Üzüm ve üzümden elde edilen ürünlerden en önemlisi de güçlü bir antioksidan olan fenol bileşikleridir, özellikle siyah üzüm kabuğunda ve çekirdeklerde bulunur.”
Her Derde Deva Bir Bileşen Olarak Resrevetrol
Üzümün kimyasal bileşenleri incelendiği taktirde ne kadar şifalı bir bitki olduğunun anlaşılacağını belirten Maranki, üzümdeki Resrevetrol maddesinin faydalarını şöyle sıraladı:

 • Kalp-damar hastalıklarına karşı vücudu korur, kötü kolesterolün düşmesine yardımcı olur.
 • Amerika’da yapılan bir araştırmada Resrevetrol içeren üzüm suyunun beyin hücrelerini koruyabileceği görülmüştür.
 • Farelerde yapılan denemelerde üzüm suyunun zihinsel ve fiziksel yaslanmayı geciktirebileceği ileri sürülmektedir. (Shukitt-Hale ve ark., 2006).
 • Alerji ve saman nezlesine karşı bitkisel bir destek sağlar.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Cilt hastalıklarında, besin takviyesi olarak kullanılabilir.

Cildiniz Güzelleşecek, Bağ Dokunuz Güçlenecek!

Üzüm çekirdeğinin sağladığı diğer yararlar arasında;
 • Cildin bağdokusunda bulunan kollajenin sağlamlaştırması,
 • Bağ dokusunu güçlendirerek, daha sıkı ve elastiki bir cilde sahip kılması,
 • İltihaba sebep olan prostaglandinlerin sentezini azaltarak romatizmal hastalıklarda kullanılabilmesi,
 • Kan damarlarını genişleterek daha fazla kırışıklığa engel olması

gibi önemli özellikleri de sayan Maranki, siyah üzümle ilgili şu açıklamalarda bulundu:
Cosmic Üzüm Çekirdeği Ekstraktı –  Özütü

“Bilimsel araştırmalarla kanıtlanan siyah üzümün, kanser hastalarında besin destek ürünü olarak kullanılması önerilmektedir. Siyah üzümün kabuğunda bulunan “resveratrol” adı verilen doğal antibiyotiğin, özellikle lösemi hastalarında etkili olduğuna ilişkin araştırmalar son yıllarda yayımlandı. Bununla ilgili bir çalışma 33. Ulusal Hematoloji Kongresinde ikincilik ödülü aldı. Nature gibi dünyanın belli başlı dergilerinde bu maddenin kanser hücrelerine karşı etkili olduğu gösterildi ve çalışma çok hızlı ilerliyor. Hatta KML türü kanserli hastalarda çok etkin olan “Glivec” ilacına direnci olanlarda bile bu maddenin etkili olduğu ortaya çıktı.
Bazı bilim adamları kemoterapiden sonra değerlerinde düşme olan trombosit ve lökositlerin toparlanmasında bu maddenin etkili olduğunu gösteren çalışmalar ortaya koydu. Literatüre geçen çok başarılı sonuçlar var. Unutmamak gerekir ki antikanserojen etkisi olan bu madde alternatif bir tedavi değil, ilaçla beraber alınması gereken tamamlayıcı bir üründür.”
Cosmic Üzüm Ekstresi de Üretildi!
“Cosmic çekirdekli ve kabuklu karam üzüm özü” olarak bilinen Cosmic Üzüm Ekstresi için “Ekstremiz, Fransa’dan ithal edilen syrah ve merlot cinsi üzüm fidanlarımız, Eko-Tar ile Tarım Orman ve Köyişleri Bakanlığı denetiminde organik tarım esaslarına göre, Malatya da yetiştirilmesinden elde edilmiştir. İçeriğinde herhangi bir koruyucu veya tatlandırıcı katkı maddesi yok. 300 gramlık kavanoz içerisinde sadece 5 kilogram syrah ve 2 kilogram merlot cinsi üzüm olmak üzere 7 kilogram üzüm vardır.” diyen Maranki bu ürünün taze kara üzümün sapları ayıklandıktan sonra dezenfekte edilip, çekirdeği ve kabuğu ile birlikte işlenmesi sonucu elde edildiğini belirtti.
Mucize Ürün: Cosmic Üzüm Çekirdeği Tozu
Maranki, siyah üzüm çekirdeklerinin besin içeriği muhafaza edilip, çeşitli işlemlerden geçirilerek toz haline getirilmesiyle oluşturulan Cosmic Üzüm Çekirdeği Tozu içinse şunları söyledi: “Bu ürün, insan vücudunda hücrelere zarar verebilen ve kansere neden olan serbest radikallerin vücuttan uzaklaştırılması veya nötrlenmesini sağlayan kaliteli ve doğal bir antioksidandır. Yapılan araştırmalarda unlu mamüllerde %3-10 oranında kullanıldığında küflenmeyi engellediği mamülün raf ömrünü uzattığı tesbit edilmiştir. Üstelik boğaz iltihabı ve ağız içi yaraları için destek ürünü olduğu da belirlenmiştir. Her türlü gıdaya karıştırılarak tüketilmesi mümkün. Biz kesinlikle tavsiye ediyor ve kullanıyoruz.”
“Necip milletimize hizmet etmek en önemli gayemizdir”
Böylece ortaya zihinsel ve fiziksel yaşlanmayı yavaşlatan, bağışıklık sistemini ve damarları güçlendiren, göz damarlarındaki hasarları giderip görme duyusunu kuvvetlendiren, beyin hücrelerini yaşlanmaktan koruyan mucize ürünler çıktığını belirten Maranki, “Cosmic Üzüm Ekstresi, Cosmic Üzüm Çekirdeği Ekstraktı – Özütü ve Cosmic Üzüm Çekirdeği Tozu’nu üniversite-sanayi işbirliği ile ekonomimize kazandırarak insan sağlığına hizmet etmeyi amaçladık. Fakat çalışmalarımız bununla da sınırlı kalmayacak ve her geçen gün artacaktır. Bu iki ürünün yanı sıra üretim planına aldığımız pek çok kozmik ürün necip milletimizin hizmetine sunulacaktır. Halkımızın desteği ve duaları bizimle olduğu müddetçe gayretle çalışmaya devam edeceğiz.” diyerek sözlerini noktaladı.
– COSMIC ÜZÜM EKTRESİ
– COSMIC ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ EKSTRAKTI – ÖZÜTÜ
– COSMIC ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ TOZU
Güvenlik Sınırı

 • Ürünlerin bileşiminde bulunan resveratrole karşı önceden oluşmuş aşırı bir duyarlılık bulunmamaktadır.
 • Herhangi bir akut toksisitesi bulunmamıştır.
 • Tekrarlanan doza bağlı toksisitesi bulunmamıştır.
 • Hamilelikte, süt veren annelerde ve çocuklarda kullanımı ile ilgili veriler yoktur.
 • Önerilen dozları içinde herhangi bir yan etkisi tespit edilmemişti

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. orhsn dedi ki:

  Beyin baloncuğuna fayda edermi veya ne tavsiye edersiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu