Cilt BakımıGenelGüzellikVücut Bakımı

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer, Neden Olur?

Bugün ki yazımızda sizlere özellikle bayanların çok sıkıntı çektiği kol atı kararmasının nedenlerini ve kol altı kararması nasıl geçer bunu anlatmaya çalışacağız. Kol altı kararması özellikle yazın gelmesiyle daha büyük sıkıntılar yaratmaktadır. İnsanın sinirini bozan bu estetik olmayan görüntüyü en basit, pratik yöntemleriyle gidermeyi sizlere anlatacağız.

Koltuk Altı Kararması Neden Olur?
– Genetik nedenlerden dolayı
– Tıraş etmekten
– Tüy dökücü benzeri kremler yüzünden
– Bakterilerden
– Aşırı sürtünmeden
– Hormon değişikliklerinden

Koltuk altı kararmasının başlıca nedenlerini yukarıda sıraladık. Bu maddelerin neden olduğu gibi bazı hastalıklarında habercisi olabilir. Ne yaparsanız yapın kararma geçmiyorsa bir doktora başvurmanız fena olmayacaktır. Şunu da unutmayalım aşağıda sıraladığımız yöntemleri uygulayıp, kararmaların geçme süresi yukarıda saydığımız nedenler veya başka bir nedenden dolayı değişiklik gösterebilmektedir.Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer? Koltuk Altı Nasıl Beyazlatılır?

1- Patates ile koltuk altı beyazlatma

Koltuk altı kararmasını gidermek için ilk yöntem olarak bir adet patates alıp yıkıyoruz. Daha sonra bu patatesi orta kalınlıkta 5-6 dilime bölüyoruz. Daha sonra bu patatesleri her gün 15 dakika boyunca koltuk altımıza koyup bekliyoruz. Yaklaşık 2 hafta sonra kol altı kararmalarının azaldığını fark edeceksiniz. Size ilk bu yöntemi anlatmamız da ki amaç hem patatesi herkesin çok rahat temin edebilecek olması, ucuz olması, pratik ve etkili bir çözüm olmasıdır.

2- Limon ile koltuk altı beyazlatma
Aynı patates yöntemindeki gibi bir limonu ikiye bölüyoruz. Daha sonra bu limonu 15 dakika boyunca koltuk altlarımıza sürerek, ovalayabilirsiniz. Bunun dışında suyunu sıkıp, koltuk altına sürüp 15 dakika beklemenizde yeterlidir. Bildiğiniz gibi limon, asidik özelliği sayesinde harika bir doğal beyazlatıcı özelliğe sahiptir. Limonu 15 dakika beklettikten sonra ya duş almanız yada koltuk altlarınızı yıkamanız gerekmektedir. Çünkü limon cildinizi biraz kurutacağı için yıkanmalı ve çok kuruluk yaptıysa nemlendirici kremde sürebilirsiniz. Yine etkisini yaklaşık 2 hafta sonunda fark edebileceksiniz.

3- Karbonat ile koltuk altı beyazlatma
Burada kullanacağınız karbonatı ingiliz karbonatı diyerek eczanelerden temin edebilirsiniz. Bu ingiliz karbonatını çok az suyla karıştırdığınızda macun kıvamına gelecektir. Macun kıvamına gelen karbonatı yine koltuk altınıza süreceksiniz ve 15-20 dakika bekledikten sonra yıkayacaksınız. Karbonatla koltuk beyazlatma yönteminde sonucu 10 gün içerisinde almaya başlayabilirsiniz. Bu biraz daha etkili bir yöntem olduğu söyleniyor.

Sizlere kol altı neden kararır ve kol altını beyazlatma yöntemlerinden en basit ve pratik olanlarını anlatmaya çalıştık. Bu yukarıda bahsettiğimiz yöntemleri denemeniz de hiç bir zarar, sakınca yoktur. Kesin olarak işe yarayacağını da söyleyemeyiz fakat denerseniz de çok kaybedeceğiniz bir şey yok :). O yüzden bu dertten müzdarip olanların denemesinde fayda var. Bizlere soracağınız herhangi bir konu olursa aşağıdan yorum bırakarak bizlere ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu