ANNE-BEBEKBebekGenel

Çin Takvimi

Çin takvimi, uzun yıllardır çiftler tarafından bebeğin cinsiyetini belirlemek için kullanılan bir yöntemdir. Fakat çin takvimi yönteminin bilimselliğinin olmadığını, fal baktırmaktan bir farkının olmadığını bilmeniz gerek 🙂 . Çin takvimine göre cinsiyet belirlemeyle ilgili daha önce yazı yazmıştık ve çin takvimi nasıl kullanılır bunu anlatmıştık. Yazımızın tamamını okumak için çin takvimi linkine tıklayabilirsiniz.
Çin takvimi ne zaman kullanılmalıdır?

Öncelikle bu yöntemden daha çok çocuğunuzun cinsiyetini kesin öğrenmek için doktorunuza başvurarak ultrasyon ile cinsiyetini öğrenmeniz daha doğru olacaktır. Sonuçta bu yöntem bir batıl inançtır. Ama bu yöntemi eğlence amaçlı da kullanabilirsiniz. Sonuçta tutmasa da kaybedeceğiniz bir şey yok 🙂 . Çin takvimi henüz hamile kalmadan, bebeğin cinsiyeti belirlenmeyecek kadar küçük olduğunda kullanılabilir.

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Belirlenebilir Mi?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi ve daha önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi bu tamamen bir inanıştır. Yöntem kesinlikle tutar diye birşey yok fakat kullananların %80’i bu yöntemin işe yaradığını söylemektedir. Çin yaşınızı hesaplayıp, yaşınıza ve doğum tarihinize göre hamile kaldığınız ayı tabloda kesiştirdiğiniz de size çin takvimi kız veya erkek olduğunu gösteriyor.

Çin takvimi kullanma sırasında kafanıza takılan bir soru olduğunda bizlere aşağıdan yorum yaparak sorabilirsiniz. Editörlerimiz size en kısa sürede yardımcı olmaya çalışacaktır. Şunu da unutmayalım çocuğunuzun cinsiyeti önemli değil sağlıklı olsun yeter 🙂 .

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu