DiyetGenel

Kısa Sürede 5 kilo vermek için 10 metod

Öyle durumlar vardır ki hayatta acilen kilo vermeniz gereken en önemli örneklerinden birisi düğün. 1 hafta süreniz var ve beğendiğiniz gelinliğe giremiyorsunuz. Yapmanız gereken hemen bu tavsiyeleri uygulamak.

İşte 5 kilo vermenin yolları

1-Şekeri kesin

Diyet yaptığınız sürece şekeri hayatınızdan çıkarın. Bunun yanında dışarıdan aldığınız soslarda, dondurulmuş gıdalarda, ekmekte ve bir sürü gıdaların içinde gizli şeker vardır. almadan önce lütfen dikkat edin olmamasına özen gösterin.

2-Taze yiyecekler tüketin

Kilo vermek için hayatınızdan paketlenmiş gıdaları ve hazır yiyecekleri çıkartın. Onun yerine taze meyve sebzeleri sık öğünlerle yemeye özen gösterin.

3-Daha çok yürüyün

Her gün en az 45 dakika tempolu yürüyün. Yaşadığınız yer, iş hayatınızın yoğunluğu ya da ev işleri yüzünden yürüyüş yapmaya çok imkan bulamıyor olabilirsiniz. Fakat önünüzdeki fırsatları değerlendirin akşam uyku saatinizden 1 saat önce yürüyüşünüzü yapıp duş alın böylece uykunuzuda daha rahat gerçekleştireceksiniz veya asansör kullanmak yerine merdivenleri çıkabilir, arabanızı ofisinizden biraz daha uzak bir mesafeye park edebilirsiniz.

4-Su için

Su en etkili yağ yakıcı etkendir. Bu yüzden günlük olabildiğince su tüketin. Günlük yaşamda her su içmenizin aklınıza geldikçe su tüketin

5-Alkol tüketimine sınır koyun

Alkol çok fazla”boş kalori” içerir bu yüzden diyet döneminizde alkolu sıfır derecesine kadar azaltın


6-Yemeklerinizi evde pişirin

Daha sağlıklı beslenme ve kızarmış yağlarda uzak durmak için yemeğinizi evde yapın. Nasıl yapıldığını bilmediğiniz dışardaki yiyeceklerden uzak durun

7-Çorba için

Çorba, düşük kalorili ve tok tutan yemeklerden biridir. İçerisindeki pek çok sebze ve tahıl grubu sizi uzun süre tok tutarken aynı zamanda sağlıklı beslenmenize de destek olur. Çorba pişirirken tek dikkat etmeniz gereken konu, içerisine konulan un, yağ ve krema miktarını sınırlamaktır.

8-Kahvaltıyı atlamayın

Kendinizi daha zinde tutmak için ve öğlen yemeğine kadar açlık krizlerine girmemek için mutlaka kahvaltı yapın

9-Porsiyonlarınızı ikiye bölün

Yediğiniz yemek porsiyonlarını ikiye bölün. Birinci bölümü yedikten sonra ara verin midenizi dinlendirin ikinci bölümü yemeye devam edin

10-Yemeklerinizi baharatlandırın

Yapılan araştırmalara göre kırmızı biber, metabolizmayı hızlandırıyor ve yağ yakımına yardımcı oluyor. Kilo verme sürecinizide yemeklerinizi kırmızı biberle tatlandırmayı ihmal etmeyin.
youtube abonnees kopen

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu