GenelSoru - Cevap

Gebelik için uygun pozisyon: Hangi pozisyonda gebelik şansı yükselir?

Gebelik için uygun pozisyon. Gebe kalmak için uygun pozisyon hangisidir, hamile kalmak için dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir?
Cinsel birleşme şekli, bebek sahibi olmak isteyen eşlerde, zaman faktöründen sonra önemsenmesi gereken ikinci aşamadır. İlişki esnasında girilen pek çok pozisyon gebelik için yeterli değildir. Gebeliğin oluşabilmesi için erkeğin spermlerini vajina üzerine uygun bir pozisyonda bırakıp, spermlerin kadın rahminde doğru bir şekilde ilerlemesi gerekir.
Kadının, erkeğin üstte olduğu pozisyonda kalçasının altına destek amaçlı yerleştirdiği yastık, pelvinin yükselmesine ve spermlerin doğru yerleştirilip, ilerlemesine yardımcı olabilir. Sperm sayısının düşük olduğu ilişkilerde kadının dizlerinin üzerine yatarak durduğu pozisyon, sperm sayısının normal veya fazla olduğu ilişkilerde ise erkeğin üstte olduğu pozisyon, kadın ve erkeğin yana doğru yatarak vaziyette olduğu pozisyonlar ile kadının dizlerinin üzerine yatarak durduğu pozisyonlar en uygundur. Oturur pozisyonda, kadının üstte olduğu veya ayakta oluşturulan pozisyonlar gebelik için yeterli spermin üretilmesini engelleyerek gebeliği önler.
Gebeliğin sağlıklı ve sorunsuz oluşmasını isteyen eşler, ilişki esnasında sperm ve rahim içi döllenme aktivitesini olumsuz yönde tetikleyecek anal ilişki, kayganlaştırıcı benzeri uygulamalardan kaçınmalıdır. Vücut üzerindeki pH dengesini bozan su altı veya içindeki ilişki pozisyonları ile sperm sayısını etkileyen sıcak su ilişki esnasında gebelik için uygulanmamalıdır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. ercan dedi ki:

    Paylaşım Güzel Bilgiler için Teşekür admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu