Ender SaraçGenel

Ender Saraç’tan horlama sorununa bitkisel çözüm

02.09.2010 perşembe – horlama sorunu olanlara öneriler – Dr. Ender Saraç horlama sorunu olanlara öneriler sundu.

Dr. Ender Saraç’tan horlama sorunu olanlara öneriler
02.09.2010 Çarşamba günü Star Tv de yayınlanan Ender Saraç’la Ramazan proğramında Dr. Ender Saraç horlamaya bitkisel çözüm önerilerini açıkladı.

Harlamaya son.. Horlama bitkisel tedavisi…

Geceleri horlayanlar için bazı çözüm önerilerinden bahsetmek istiyoruz. Doğal yöntemler ile birlikte, bazı önerilerimiz de var. Bunları uygulayarak horlamaya çözüm bulabilirsiniz.
Horlamanın tedavisi
Horlama tedavisi nedenine göre yapılmalıdır. Burun kemik eğriliği varsa bu düzeltilmeli,burun etindeki şişlik giderilmeli, kronik sinüzit ortadan kaldırılmalıdır. Aynı şekilde dil kökü küçültülmeli vula büyükse kısaltılmalı büyük geniz eti ve bademcikler ortadan kaldırılmalıdır. Yapılan bütün tedavilere rağmen tedavi sonuçlanmayabilir. Horlama tedavisinde altın standart uyku testidir ciddi hastalarda mutlaka ameliyat öncesinde bu test yaptırılmalıdır. Son yıllarda bu teste eklenen çok ciddi bir yaklaşım vardır ameliyat öncesinde hasta hafif uyutulup horlamanın yeri saplanır ve horlama yerine cerrahi uygulanır. Bu başarı oranını yüzde doksanlara kadar yükseltmiştir. Yinede bu hastaların erken yemek yemesi ve yemekten üç dört saat sonra uykuya dalması gerekir.
Horlamaya Bitkisel Çözüm

  • Birer tutam sinirli yaprak, mazı, mersin yaprağı, kekik birlikte 1 bardak sirke içine atılır ve kaynatılır Bu karışım gün içerisinde bir kaç kez gargara yapılabilir.
  • Ham mazı, 5 gram nişadır ve 5 gram şap, toz haline getirilir. Küçük dilinize pamuklu çubuk yardımı ile sürülebilir.
  • Bir miktar sirkenin içine şap atılıp karıştırılır ve bununla gargara yapılır.
  • Sirke ve nar kabuğunu da deneyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Horlama dedi ki:

    bonie horlama yastığı sayesinde horlama %100 bitebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu