Genel

Ekim 2016 Kpss’siz Memur Alımları

kpss-siz-memur-alimi
Devlet memuru olmak, kendine garantisi olan bir iş neredeyse herkesin hayalidir. Bildiğiniz üzere 15 Temmuz’da yapılan darbe girişiminden sonra başlayan işten atımlardan sonra memurluk kadrolarında çok yer açıldı. Açılan kadrolara çok sayıda kişi alınacağından çoğu kurum KPSS şartı aramadan sadece en az lise mezunu olan kişileri bu boş kadrolara atayacak. 2016 Kpss’siz memur alımı başvuruları halen devam etmektedir. Sizler için sınavsız memur alan kurumları aşağıda sıralıyoruz.

50 Bin Kişi İşe Alınacak

Fetö terör örgütü ile bağlantısı tespit edilen kişilerin işten çıkarılmasıyla devlet kadrolarında büyük boşluklar açıldı. Bu açılan boşlukları doldurmak için KPSS şartı aramadan, en az lise mezunu olan kişiler memur olarak alınacak. Sağlık Bakanlığı’na 20 Bin memur, Özel Harekat Başkanlığı’na 10 Bin kişi alınacağı yakın zamanda duyuruldu. Böylece istihdam edilecek kişi sayısı 50 Bin’e ulaşmış durumda.

En Fazla Milli Eğitim, İçişleri ve Adalet Bakanlığı’na İşe Alım Gerçekleştirilecek

Sınavsız kamuya alınacak personellerin, yapılan duyurulara göre en fazla Adalet, Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlığı’na olacağı söyleniyor. Geçtiğimiz günlerde Recep Akdağ’ın yaptığı açıklamada 20 Bin’e yakın personel alınacağını duyurmuştu. Başbakan Binali Yıldırım’da 10 Bin’e yakın en az lise mezunu ve dengi Özel Harekat Başkanlığı’na polis alınacağını söylemişti.

Kpss Olmadan Memur Alan Devlet Kurumları

Memur olmak için bazı kadrolara Kpss sınavına girmeden alınabiliyorsunuz. 657 Sayılı Devlet Memuru Kanununun 59. Maddesi “istisnai kadrolara Kpss Şartı aranmadan memur alımı yapılabiliyor. Memur olarak işe alınmak için bazı şartları karşılamak gerekiyor. İşte aşağıda Kpss’siz memur alan kurumlar listesi;

Cumhurbaşkanlığı Memurlukları,

Milli Savunma Bakanlığı,

TBMM Memurlukları,

Bakan Yardımcılıkları,

MİT,

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı,

Özel Kalem Müdürlükleri,

Başbakanlık ve Bakanlık Müşavirliği kadroları ile Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği kadroları,

Gelir İdaresi Başkanlığında Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği kadrosu,

TUİK, – AB Bakanlığı Memurlukları,

Bakanlar Kurulu Sekreterliği,

Başbakan Başmüşavirleri,

Diyanet,

TOKİ,

Savunma Sanayii Müsteşarlığına ait Müsteşar, Müsteşar Yardımcısı, I.Hukuk Müşaviri, Daire Başkanı ve Müşavir Avukat kadroları,

Anayasa Mahkemesi.

Vali Kadroları,

KPSS’siz Memur Alımı Nasıl Yapılıyor

Herkesin hayali olan memurluğa Kpss’siz alınabiliyorsunuz. Fakat Kpss’ye girenlerin şansı girmeyenlere göre biraz daha yüksek. Peki Kpss’siz memurluğa başvurmak için ne yapacaksınız? Şimdilik sadece beklemeniz gerekmektedir. Kpss’siz memur alımı her kurumun ihtiyacına göre değişmektedir. Boşluk açıldığında kurumlar iş alımı gerçekleştireceğini ilan ettiklerinde başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekiyor. O yüzden Kpss’siz memur alımı ilanlarını iyi takip etmeniz gerekmektedir.
instagram likes kopen

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu