Ender SaraçGenel

Dr Ender Saraçtan basura karşı karahalile

03.09.2010 Cuma günü Star Tv de yayınlanan Ender Saraç’ın programında, Dr. Ender saraç basur (hemoroid) hastalarını yakından ilgilendiren bitkisel açıklamarda bulundu. Bu açıklamalrı kaçıranlar için birkez de biz yayınlıyoruz. Umarım şifa olur.
Basura karşı karahalile: Karahalile kahve gibi çekirdeklerden oluşan bir bitkidir. Ama taş gibi kaya gibi sert çekirdekleri vardır. Fakat bu çekirdekler pişirildikten sonra yumuşayıp çiğnenecek hale gelir. Hemoroid için çok faydalı olduğunu açıklayan Dr Ender Saraç karahallenin tarifini şöyle verdi.
100-150 gr kara halleyi aktarda alıp, bir gıdım sıvı veya sade yağda sürekli karıştırarak, kısık ateşte pişirin. Yumuşayan çekirdekleri ılımaya bırakın. Cam bir kavanozga güneş görmeyen bir yerde saklayın. Hemoroid şikayetlerinizin olduğu zamanlarda gün içinde 2-3 defa 1 adet çekirdek çiğneyin. Bu çiğneme işini yemeklerden önce yapın.
Dr Ender Saraç’ın hemoroid için diğer önerileri ise, toz zerdeçal, kurburnu peltesi(kuşburnunu pelte olana kadar pişirip rektal bölgenin ağzına tampon yapın. Naylon poşetle üzerini kapatıp, çamaşırınızı giyin ve oturun) ve sülük tedavisi.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. rahime ger dedi ki:

    atv deki ender saraçın kara halileninhemoroid tarifini mulamadım canlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu