Ender SaraçGenel

Dr. Ender Saraç Bıldırcın Yumurtasının faydaları

Dr. Ender Saraç bıldırcın yumurtasının faydaları.. Bıldırcın yumurtasının faydaları neler? Bıldırcın yumurtası nasıl tüketilmeli?

30.08.2010 Pazartesi günü Star Tv.de yayınlanan Ender Saraç’la Ramazan proğramın da bilgiler veren Ender Saraç bıldırcın yumurtasının faydalarını izleyicilerle paylaştı.
Bıldırcın yumurtasının sağlığımız için faydaları ve kullanım şekilleri

Dr. Ender Saraç, Bıldrcın yumurtasının tavuk yumurtasıyla kıyaslanınca 5 kat daha fazla fosfor, 8 kat demir, 9 kat protein içerdiğini söyledi. Bıldırcın yumurtası bal ve sütle karıştılınca öksürük, soğuk algınlığı, astım ve alerji gibi pekçok hastalığa iyi geliyor.
Bıldırcın yumurtası sesi açmak için içilebilir. Bu şekilde içildiğinde sabah aç karna ve 1 adet içilmesi gerekir.
Güç ve zindelik vermesi, solunum, alerjik astım sorunları için tabii bir antibiyotik olması, lezzeti, salataların, mezelerin süsü, çocuklar için eğlenceli bir vitamin hapı olması ürünün en bilinen özellikleridir. Tavuk yumurtası ile yapılan her şey ve pişirme biçimi bıldırcın yumurtası ile aynen yapılabilir” dedi.

BİR UYARI:Beslenme uzmanları küçük çocuklarda; aşırı protein içeriğinden dolayı böbrekleri yoracağını , bu yüzden belli bir yaştan önce kullanılmamasını öneriyorlar siz yinede çocuk kaç yaşında olursa olsun kullanmadan önce doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. belgin dündar dedi ki:

    MRB..
    24.11.2009 DOĞUMLU BİR OĞLUM VAR
    SABAH KAHVALTISI YAPMIYOR ÇOK İŞTAHSIZ HİÇ YUMURTA
    YEMİYOR..BILDIRCIN YUMURTASI YEDİRMEK İSTİYORUM NE YAPABİLİRMİ?ZARARI OLURMU?TŞKRLR…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu