GenelSoru - Cevap

Çok mastürbasyon kısır yapar mı?

Soru:

Çok mastürbasyon yüzünden kısır olur muyum?
Ben gereğinden fazla mastürbasyon yapıyorum. Her gün 4–5 defa oluyor, bazen de 6′ya çıkıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. İleride kısır olur muyum?

Cevap:

Çocuğum, sayının fazla olduğunu sen de biliyorsun. Sınırı aşmış her eylem, her olay sorun yaratır. Günde 7 kere yemek yemek, 12 saat uyumak falan gibi. “Ben ne yapacağım?” soruna gelince; elini bağlamayacağıma göre sen, düşüncelerini ve elini oradan çekeceksin. Aklına gelince de hemen olduğun yerden uzaklaşıp düşüncelerini dağıtmaya çalışacaksın.

Soru 2:

Mastürbasyon yapan kısır olurmuş, doğru mu?
16 yaşındayım. Mastürbasyon yapmak istemiyorum. Çünkü büyüyünce kısır olunmuşum. Bu durum beni rahatsız ediyor. Derslerime çalışamıyorum. Ne olur bana yardım edin.

Cevap 2:

Değerli okurum, haftada 2-3 kez yap ki sistemler çalışsın. Bu işin okulla, işle ilgisi yok. Yemek de yiyeceksin, su da içeceksin, tuvalete de gideceksin. Arada bir mastürbasyon da yapacaksın. Ancak ölçüyü aşmayacaksın, derslerine de çok çalışacaksın. Eğer direncin, kapasiten yerinde ise derslerinde biraz ölçüyü aşabilirsin. Haydar Hoca’dan sana izin.

Daha Fazla Bilgi İçin Uzmanlarımızın Cevapladığı Soruları inceleyin

İlgili Makaleler

Yorumlar 5

 1. rıdvan dedi ki:

  haftada bir veya iki haftada bir masturbasyon yapınca ne gibi sorun yaşarım sperm kalitesi düşermi

 2. azgın dedi ki:

  Ben 16 yasındayım masturbasyon yapmadan once ezberım cok ıyıdı yanı bır seyı okudugumda aklımda tutar unutmazdım.Şimdi ise masturbasyon yapmaya basladım ve ezberım cok kotu artık hhoca sozlu var calısın dedıgınde 5-6 kere okusamda hemen unutuyorum acaba masturbasyon yapmamla ılgısı olabılırmı şimdiden yardımınız için teşekkürler.

 3. u9ur dedi ki:

  24 yaşıma geldim 18 imden beri yanlış yaşıyorum üni bitti iş hayatı başladı evi donattım dev ekranlar sinevizyon arşiv derken baktım evden çıkmıyorum artık buz dolabını birayla sigarayla çerezle doldurup kendi dünyamda hergün 10 da filan başlayıp 1 e kadar takılıyorum öle hemen iki dakkada yapıp bitirmiyorum en az 1 15 saat sonra dinlenerek 30 şar saat offf kafayı yedimya napcam bilmiyorumm.

 4. ben hergün 1 kez mastürbasyon yapıyorum acaba kısır olurmuyum?

  1. sen kısır olurmusun bilmem ama aynı sorun bende de var yatağa girer girmez haylaz ayaklanıyor hemen…:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu