ANNE-BEBEKÇocuk SağlığıGebelik & Doğum

Çocuğumuza Kardeşi Olacağı Nasıl Anlatılmalı?

Çocuğu yeni kardeşe hazırlamak, kardeş haberi çocuğa nasıl verilmelidir bu yazımızda sizlere bunlardan bahsedeceğiz. İlk 3 ay bütün hamilelikler riskli olarak düşünülmektedir. Bunun nedeni doğanın kendi ayıklamasını yapmasıdır. Yani bir sorun olduğu zaman düşükler en çok bu ilk üç aylık zamanda meydana gelmektedir. Dolayısıyla bu dönemi beklemek ve her şeyin yolunda gittiğinden emin olduğunuz, ikinci döneme geçtiğiniz vakit yavaş yavaş çocuğunuzla sohbetler yapmak olumlu olacaktır.

Çocuğuma Hamile Olduğumu Nasıl Söylerim?

Çocuğunuza öyküler okumak, ne düşündüğü hakkında fikrini almaya çalışmak, kardeş sahibi olacağı hakkında sohbetler açabilirsiniz. Bunun dışında izlediğiniz bir çizgi filmden konu alarak konuşma konusu yapabilirsiniz. Annenin ne zamandan itibaren belirtiler göstermeye başlıyor bu önemlidir. Çünkü çocuğunuzu bu farklılıkları anlamıyormuş gibi düşünüp aptal yerine koymak istemezsiniz. Eğer çocuk farkındaysa bu evde bir şeyler oluyor, bir farklılıklar var diyebilir. Bu yüzden çocuğunuzu itmemek lazım yani nasıl olsa anlamaz, bilemez diye sakın düşünmeyin.

Çocuğuma Kardeşi Olacağını Ne Zaman Söylemeliyim?

Doktorların tavsiyesi, hamileliğin 5. ayında yavaş yavaş annenin karnı çıkmaya başlayacağı için çocuğa bu haberin verilmesi söylenmektedir. Önceden hamile olduğunuzun hemen söylenmemesinin nedenlerinden biri de hamilelik 9 aylık uzun bir zaman. Çocuğa kardeşinin olacağın söylendiği vakit bu haberle bir heyecana kapılacaktır. Erken söylediğiniz için beklemek için uzun bir zaman olacağından tavsiyemiz 5. ay uygun bir zamandır.
buy windows 10 enterprise

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu