BeslenmeŞifalı Bitkiler

Böbrek Ağrısına Ne İyi Gelir?

Böbrek ağrısının, böbrek taşı düşürmenin acısını bir yaşayan bilir. O yüzden böbrek ihmal edilmeyecek, dikkat edilmesi gereken bir organımızdır. Peki böbrek ağrılarına ne iyi gelir? Böbrekle ilgili olarak;

1. Böbreği sıcak tutmamız lazım, üşütmememiz lazım.
2. Bol su içmemiz lazım.
3. Bununla ilgili olarak bazı bitkilerden istifade etmemiz lazım. Peki nasıl bitkilerden istifade etmemiz lazım, böbrek ağrısına hangi bitkiler iyi gelir?

Böbrek ağrısına iyi gelen bitkilerden birisi mısır püskülüdür. Mısır püskülünü çay gibi demleyip, sabah, öğle ve akşam bundan içilirse böbreklerin çalışması temin edilir. Hanımların elinin altında bulunan maydanoz da böbrekler için çok faydalıdır. Kullandığımız bu maydanozların saplarını atmayın. Maydanozun saplarını mikserden geçirip, suyunu içtiğinizde böbreklerin çalışmasını olumlu yönde etkiler. Bunların yanı sıra bir de ayrık otu vardır. Ayrık otunun faydaları saymakla bitmez, böbreklerdeki taşları yok etmeyi kolaylaştırır ve iltihap giderici olarak çok yararlıdır. Ayrıca bildiğimiz arpanın da idrar artırıcı özelliği vardır, böbrek şikayeti olan kişilerin arpa suyu içmeleri tavsiye edilir.
Bunlar dışında kirazın sapları da böbreğe çok faydalıdır. Kirazın saplarının idrar söktürücü özelliği vardır. Kiraz sapları ayrıca böbrek taşı, böbrek kumu gibi böbreklerde bulunan maddeleri atma gibi çok faydalı özellikleri vardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu